Mexen G05 vinklad termostatset med S-täckplatta, guldfärgad - W901-958-909-50
search
Index:
W901-958-909-50
Serie:
G05
Färg - Guld - ()
Mexen G05 vinklat termostatset utmärker sig med elegant guldfärg och precisionsarbete i mässing, vilket garanterar hållbarhet och stil. Ventilerna har anslutningsdiameter G 1/2" och möjliggör temperaturreglering inom intervallet 0-29°C, vilket gör att du kan upprätthålla idealisk rumstemperatur. Dessutom innehåller satsen en täckplatta i rostfritt stål, som säkerställer ett estetiskt installation utseende. Maximalt arbetstryck är 10 bar och arbetstemperaturen är max 120°C.
Tekniska data:
Ventilmaterial: Mässing
Ventilfärg: Guldfärgad
Anslutningsdiameter ventiler: G 1/2"
Arbetstemperatur: max 120 °C
Maximalt arbetstryck: 10 bar
Termostatgänga: M30 x 1,5 mm
Termostatfärg: Guldfärgad
Regleringsskala: 0-5
Temperaturregleringsområde: 0-29 °C
Omgivningstemperatur: max 50 °C
Frysskydd: 5°C
Täckplåtsfärg: Guldfärgad
Rozetmaterial: Rostfritt stål
Rozetbredd: 65 mm
Rozethöjd: 7 mm
Innerdiameter rozet: 21 mm
Hylsmaterial: Mässing
Hylslängd: 50 mm
Innerdiameter hylsor: 20 mm
Täckplattan består av två enkla rozeter och en hylsa
Satsen innehåller en radiatorventil för till- och frånslag/p>
1 Mpa
Produkten är anpassad för användning i installationer där arbetstrycket kan vara upp till 1 Mpa (10 bar). Det är en viktig parameter som säkerställer korrekt och säker funktion i system med relativt högt tryck.
Praktisk lösning
Motståndskraft och hållbarhet
2 års garanti
G05
Skriv till oss
20,11%