Mexen Texas dekorativ radiator 1800 x 460 mm, 965 W, vit - W203-1800-460-00-20
search
Mexen Texas dekorativ radiator 1800 x 460 mm, 965 W, vit - W203-1800-460-00-20 Mexen Texas dekorativ radiator 1800 x 460 mm, 965 W, vit - W203-1800-460-00-20 Mexen Texas dekorativ radiator 1800 x 460 mm, 965 W, vit - W203-1800-460-00-20 Mexen Texas dekorativ radiator 1800 x 460 mm, 965 W, vit - W203-1800-460-00-20 Mexen Texas dekorativ radiator 1800 x 460 mm, 965 W, vit - W203-1800-460-00-20 Mexen Texas dekorativ radiator 1800 x 460 mm, 965 W, vit - W203-1800-460-00-20
Stål Stål
Max. 0,6 Mpa Max. 0,6 Mpa
Max. 95°C Max. 95°C
Index:
W203-1800-460-00-20
Höjd:
1800 mm
Färg:
Vit
Bredd:
460 mm
Uppvärmningseffekt:
719 W
Höjd - 1800 mm - ()
Färg - Vit - ()
Mexen Texas är en dekorativ radiator med måtten 1800 x 460 mm och en effekt på 965 W, perfekt för moderna interiörer. Vit (RAL 9016) finish tillverkad av slitstark stål, är den korrosionsbeständig tack vare den hållbara lackytan. Har universella anslutningar och är enkel att montera tack vare medföljande tillbehör. Fungerar effektivt vid max. temperatur 95°C och arbetstryck 0,6 Mpa, vilket ger värme och stil till ditt hem.
Tekniska data:
Höjd: 1800 mm
Bredd: 460 mm
Djup: 45 mm
Anslutningsavstånd: 174 cm
Färg: Vit RAL 9016
Material: Stål
Vikt: 15,46 kg
Reaktion mot eld: A1
Arbetstemperatur: max 95 °C
Maximalt arbetstryck: 0,6 Mpa
Värmeeffekt:
- 75/65/20 °C - 965 W
Anslutningar:
- 4xG ½″ uppifrån och nedifrån på höger eller vänster sida
Högkvalitativ, slitstark lackering som är korrosionsbeständig
Ingår: hängningar, monteringstillbehör, tätningspluggar och luftventil
Max. 0,6 Mpa
Det maximala arbetstrycket är 0,6 Mpa (6 bar). Detta innebär att radiatorn kan fungera säkert och effektivt under standardanvändningsförhållanden. Den garanterar optimal värmekomfort och en behaglig temperatur i rummet.
Max. 95°C
Bredd
460 mm
Höjd
1800 mm
Djup
45 mm
Uppvärmningseffekt
719 W , 965 W
Färg
Vit
Anslutningsavstånd
5 cm , 174 cm
Anslutning
Sidoanslutning
Orientering
Vertikal
Bruksanvisning
Säkerhetsinformation
Skriv till oss
20,01%
Max. 0,6 Mpa Max. 0,6 Mpa
Max. 95°C Max. 95°C
Index:
W203-1800-460-00-20
1800 mm
460 mm
719 W
Höjd - 1800 mm - ()