Mexen Floryda dekorativ radiator 1080 x 600 mm, 358 W, vit - W206-1080-600-00-20
search
Mexen Floryda dekorativ radiator 1080 x 600 mm, 358 W, vit - W206-1080-600-00-20 Mexen Floryda dekorativ radiator 1080 x 600 mm, 358 W, vit - W206-1080-600-00-20 Mexen Floryda dekorativ radiator 1080 x 600 mm, 358 W, vit - W206-1080-600-00-20 Mexen Floryda dekorativ radiator 1080 x 600 mm, 358 W, vit - W206-1080-600-00-20 Mexen Floryda dekorativ radiator 1080 x 600 mm, 358 W, vit - W206-1080-600-00-20 Mexen Floryda dekorativ radiator 1080 x 600 mm, 358 W, vit - W206-1080-600-00-20 Mexen Floryda dekorativ radiator 1080 x 600 mm, 358 W, vit - W206-1080-600-00-20 Mexen Floryda dekorativ radiator 1080 x 600 mm, 358 W, vit - W206-1080-600-00-20
Stål Stål
Max. 0,6 Mpa Max. 0,6 Mpa
Max. 95°C Max. 95°C
Index:
W206-1080-600-00-20
Höjd:
1080 mm
Färg:
Vit
Bredd:
600 mm
Uppvärmningseffekt:
358 W
Färg - Vit - ()
Mexen Floryda är en dekorativ radiator med måtten 1080 x 600 mm i vit färg, med en värmeeffekt på 358 W. Tillverkad av stål, har en hållbar lackering som är korrosionsbeständig. Universalinstallation, sid- och mittanslutningar samt kompakt storlek (djup 40 mm) gör den idealisk för olika utrymmen. Maximal arbetstemperatur är 95°C och arbetstrycket är 0,6 MPa. Satsen innehåller upphängningar, monteringsset, täckproppar och avluftningsventil.
Tekniska data:
Höjd: 1080 mm
Bredd: 600 mm
Djup: 40 mm
Anslutningsavstånd:
- 57 cm (sida) eller 5 cm (mitt)
Färg: Vit RAL 9016
Material: Stål
Vikt: 8,1 kg
Reaktion på eld: A1
Arbetstemperatur: max 95 °C
Maximalt arbetstryck: 0,6 Mpa
Värmeeffekt:
- 75/65/20 °C - 358 W
Anslutningar:
- 2xG ½″ mitt
- 4xG ½″ från ovan och under, höger eller vänster sida
Högkvalitativ, hållbar lackering som är korrosionsbeständig
Innehåller: upphängningar, monteringsset, täckproppar och avluftningsventil
Max. 0,6 Mpa
Det maximala arbetstrycket är 0,6 Mpa (6 bar). Detta innebär att radiatorn kan fungera säkert och effektivt under standardanvändningsförhållanden. Den garanterar optimal värmekomfort och en behaglig temperatur i rummet.
Max. 95°C
Bredd
600 mm
Höjd
1080 mm
Djup
40 mm
Uppvärmningseffekt
358 W
Färg
Vit
Anslutningsavstånd
5 cm , 57 cm
Anslutning
Sidoanslutning , Mitten
Orientering
Vertikal
Användarmanual
Säkerhetsinformation
Skriv till oss
20%
Max. 0,6 Mpa Max. 0,6 Mpa
Max. 95°C Max. 95°C
Index:
W206-1080-600-00-20
1080 mm
600 mm
358 W