Mexen Topeka dekorativ radiator 1400 x 480 mm, 950 W, svart - W210-1400-480-00-70
search
Mexen Topeka dekorativ radiator 1400 x 480 mm, 950 W, svart - W210-1400-480-00-70 Mexen Topeka dekorativ radiator 1400 x 480 mm, 950 W, svart - W210-1400-480-00-70 Mexen Topeka dekorativ radiator 1400 x 480 mm, 950 W, svart - W210-1400-480-00-70 Mexen Topeka dekorativ radiator 1400 x 480 mm, 950 W, svart - W210-1400-480-00-70 Mexen Topeka dekorativ radiator 1400 x 480 mm, 950 W, svart - W210-1400-480-00-70 Mexen Topeka dekorativ radiator 1400 x 480 mm, 950 W, svart - W210-1400-480-00-70 Mexen Topeka dekorativ radiator 1400 x 480 mm, 950 W, svart - W210-1400-480-00-70 Mexen Topeka dekorativ radiator 1400 x 480 mm, 950 W, svart - W210-1400-480-00-70
Stål Stål
Max. 0,6 Mpa Max. 0,6 Mpa
Max. 95°C Max. 95°C
Index:
W210-1400-480-00-70
Höjd:
1400 mm
Färg:
Bredd:
480 mm
Uppvärmningseffekt:
950 W
Mexen Topeka är en dekorativ radiator med måtten 1400 x 480 mm och en effekt på 950 W, som passar perfekt i moderna interiörer. Tack vare den vertikala orienteringen och den universella anslutningen (sida eller mitt), erbjuder den installationsflexibilitet. Tillverkad av högkvalitativt stål, i svart färg RAL 9005, kännetecknas den av en hållbar lackering som är korrosionsbeständig. Den maximala arbetstemperaturen är 95°C och värmeeffekten på 950 W ger effektiv uppvärmning. Alla nödvändiga monteringsaccessoarer ingår.
Tekniska specifikationer:
Höjd: 1400 mm
Bredd: 480 mm
Djup: 60 mm
Anslutningsavstånd:
- 135 cm (sida) eller 5 cm (mitt)
Färg: Svart RAL 9005
Material: Stål
Vikt: 22,86 kg
Eldreaktion: A1
Arbetstemperatur: max 95 °C
Maximalt arbetstryck: 0,4 Mpa
Värmeeffekt:
- 75/65/20 °C - 950 W
Anslutningar:
- 2xG ½″ mitt
- 4xG ½″ ovanifrån och underifrån på höger eller vänster sida
Högkvalitativ, hållbar lackering som är korrosionsbeständig
Ingår: upphängningar, monteringssats, tätningspluggar och luftningsventil
Innovativa lösningar som används i denna produkt
Stål
Max. 0,6 Mpa
Det maximala arbetstrycket är 0,6 Mpa (6 bar). Detta innebär att radiatorn kan fungera säkert och effektivt under standardanvändningsförhållanden. Den garanterar optimal värmekomfort och en behaglig temperatur i rummet.
Max. 95°C
Motståndskraft mot avmattning och korrosion
10 års garanti
Serie
Bredd
480 mm
Höjd
1400 mm
Djup
60 mm
Typ
Dekorativ
Uppvärmningseffekt
950 W
Färg
Material
Stål
Monteringsstyrka
Universell
Anslutningsavstånd
5 cm , 135 cm
Anslutning
Sidoanslutning , Mitten
Orientering
Vertikal
Bruksanvisning
Säkerhetsinformation
Skriv till oss
20,01%
Lägsta pris under de senaste 30 dagarna
Stål Stål
Max. 0,6 Mpa Max. 0,6 Mpa
Max. 95°C Max. 95°C
Index:
W210-1400-480-00-70
1400 mm
480 mm
950 W