Mexen Ares badrumselement 1500 x 600 mm, 579 W, krom - W102-1500-600-00-01
search
Mexen Ares badrumselement 1500 x 600 mm, 579 W, krom - W102-1500-600-00-01 Mexen Ares badrumselement 1500 x 600 mm, 579 W, krom - W102-1500-600-00-01 Mexen Ares badrumselement 1500 x 600 mm, 579 W, krom - W102-1500-600-00-01 Mexen Ares badrumselement 1500 x 600 mm, 579 W, krom - W102-1500-600-00-01 Mexen Ares badrumselement 1500 x 600 mm, 579 W, krom - W102-1500-600-00-01 Mexen Ares badrumselement 1500 x 600 mm, 579 W, krom - W102-1500-600-00-01 Mexen Ares badrumselement 1500 x 600 mm, 579 W, krom - W102-1500-600-00-01 Mexen Ares badrumselement 1500 x 600 mm, 579 W, krom - W102-1500-600-00-01 Mexen Ares badrumselement 1500 x 600 mm, 579 W, krom - W102-1500-600-00-01
Stål Stål
Max. 0,6 Mpa Max. 0,6 Mpa
Max. 95°C Max. 95°C
Index:
W102-1500-600-00-01
Höjd:
1500 mm
Färg:
Bredd:
600 mm
Uppvärmningseffekt:
579 W
Bredd - 600 mm - ()
Färg - Krom - ()
Mexen Ares badrumselement 1500 x 600 mm, med en effekt på 579 W, är en elegant och effektiv lösning för ditt badrum. Tack vare den kromade ytan passar det i moderna interiörer, och den stålkonstruktion säkerställer hållbarhet. Elementet erbjuder olika anslutningsalternativ: nedre eller centrala, vilket underlättar installationen. Det tål en maximal arbetstemperatur på upp till 95°C och ett tryck på 0,6 Mpa. Alla nödvändiga monteringskomponenter ingår. Välj Mexen Ares för både estetik och funktionalitet.
Tekniska data:
Höjd: 1500 mm
Bredd: 600 mm
Djup: 56 mm
Anslutningsavstånd:
- 55 cm (nedre) eller 5 cm (centrala)
Färg: Krom
Material: Stål
Vikt: 11,26 kg
Kapacitet: 7,5 l
Reaktion mot eld: A1
Arbetstemperatur: max 95 °C
Max arbetstryck: 0,6 Mpa
Värmeeffekt:
- 75/65/20 °C - 579 W
Anslutningar:
- 2xG ½″ centrala
- 4xG ½″ från toppen och botten på höger eller vänster sida
Möjlighet att montera värmestav
Högkvalitativ, slitstark beläggning resistent mot korrosion
Ingår: upphängningar, monteringssats, blindproppar och luftningsventil
Innovativa lösningar som används i denna produkt
Stål
Max. 0,6 Mpa
Det maximala arbetstrycket är 0,6 Mpa (6 bar). Detta innebär att radiatorn kan fungera säkert och effektivt under standardanvändningsförhållanden. Den garanterar optimal värmekomfort och en behaglig temperatur i rummet.
Max. 95°C
Motståndskraft mot avmattning och korrosion
10 års garanti
Serie
Bredd
600 mm
Höjd
1500 mm
Djup
56 mm
Typ
Uppvärmningseffekt
579 W
Färg
Material
Stål
Monteringsstyrka
Universell
Anslutningsavstånd
5 cm , 55 cm
Anslutning
Nedre , Mitten
Orientering
Vertikal
Garantivillkor
Säkerhetsinformation
Skriv till oss
20,02%
Lägsta pris under de senaste 30 dagarna
Stål Stål
Max. 0,6 Mpa Max. 0,6 Mpa
Max. 95°C Max. 95°C
Index:
W102-1500-600-00-01
1500 mm
600 mm
579 W
Bredd - 600 mm - ()