Mexen Uran Badrumselement 800 x 500 mm, 287 W, krom - W105-0800-500-00-01
search
Mexen Uran Badrumselement 800 x 500 mm, 287 W, krom - W105-0800-500-00-01 Mexen Uran Badrumselement 800 x 500 mm, 287 W, krom - W105-0800-500-00-01 Mexen Uran Badrumselement 800 x 500 mm, 287 W, krom - W105-0800-500-00-01 Mexen Uran Badrumselement 800 x 500 mm, 287 W, krom - W105-0800-500-00-01 Mexen Uran Badrumselement 800 x 500 mm, 287 W, krom - W105-0800-500-00-01 Mexen Uran Badrumselement 800 x 500 mm, 287 W, krom - W105-0800-500-00-01 Mexen Uran Badrumselement 800 x 500 mm, 287 W, krom - W105-0800-500-00-01 Mexen Uran Badrumselement 800 x 500 mm, 287 W, krom - W105-0800-500-00-01 Mexen Uran Badrumselement 800 x 500 mm, 287 W, krom - W105-0800-500-00-01
Stål Stål
Max. 0,6 Mpa Max. 0,6 Mpa
Max. 95°C Max. 95°C
Index:
W105-0800-500-00-01
Höjd:
800 mm
Färg:
Bredd:
500 mm
Uppvärmningseffekt:
287 W
Bredd - 500 mm - ()
Höjd - 800 mm - ()
Färg - Krom - ()
Mexen Uran är en modern badrumselement som med sina mått på 800 x 500 mm och värmeeffekten på 287 W passar perfekt i varje badrum. Tillverkad av stål, täckt med en högkvalitativ lackbeläggning som är motståndskraftig mot korrosion, ger den långvarig hållbarhet och en elegant look i kromfärg. Den är lätt att installera tack vare olika anslutningsmöjligheter - nedre eller mitt, och möjliggör installation av en värmestav. Tack vare brandreaktion A1 och möjligheten att arbeta vid hög temperatur upp till 95 °C, är det här en pålitlig lösning för ditt badrum.
Teknisk data:
Höjd: 800 mm
Bredd: 500 mm
Djup: 39 mm
Anslutningsavstånd:
- 45 cm (nedre) eller 5 cm (mitt)
Färg: Krom
Material: Stål
Vikt: 7,34 kg
Kapacitet: 3,5 l
Brandreaktion: A1
Arbetstemperatur: max 95 °C
Maximalt arbetstryck: 0,4 Mpa
Värmeeffekt:
- 75/65/20 °C - 287 W
Anslutningar:
- 2xG ½″ mitt
- 4xG ½″ uppifrån och ned från höger eller vänster sida
Möjlighet att installera en värmestav
Högkvalitativ, hållbar lackbeläggning motståndskraftig mot korrosion
I setet: upphängningar, monteringssats, pluggar och avluftningsventil
Innovativa lösningar som används i denna produkt
Stål
Max. 0,6 Mpa
Det maximala arbetstrycket är 0,6 Mpa (6 bar). Detta innebär att radiatorn kan fungera säkert och effektivt under standardanvändningsförhållanden. Den garanterar optimal värmekomfort och en behaglig temperatur i rummet.
Max. 95°C
Motståndskraft mot avmattning och korrosion
10 års garanti
Serie
Bredd
500 mm
Höjd
800 mm
Djup
39 mm
Typ
Uppvärmningseffekt
287 W
Färg
Material
Stål
Monteringsstyrka
Universell
Anslutningsavstånd
5 cm , 45 cm
Anslutning
Nedre , Mitten
Orientering
Vertikal
Garantivillkor
Säkerhetsinformation
Skriv till oss
20%
Lägsta pris under de senaste 30 dagarna
Stål Stål
Max. 0,6 Mpa Max. 0,6 Mpa
Max. 95°C Max. 95°C
Index:
W105-0800-500-00-01
800 mm
500 mm
287 W
Bredd - 500 mm - ()
Höjd - 800 mm - ()