Mexen Oregon Dekorativ radiator 1800 x 480 mm, 805 W, antracit - W202-1800-490-00-66
search
Mexen Oregon Dekorativ radiator 1800 x 480 mm, 805 W, antracit - W202-1800-490-00-66 Mexen Oregon Dekorativ radiator 1800 x 480 mm, 805 W, antracit - W202-1800-490-00-66 Mexen Oregon Dekorativ radiator 1800 x 480 mm, 805 W, antracit - W202-1800-490-00-66 Mexen Oregon Dekorativ radiator 1800 x 480 mm, 805 W, antracit - W202-1800-490-00-66 Mexen Oregon Dekorativ radiator 1800 x 480 mm, 805 W, antracit - W202-1800-490-00-66 Mexen Oregon Dekorativ radiator 1800 x 480 mm, 805 W, antracit - W202-1800-490-00-66 Mexen Oregon Dekorativ radiator 1800 x 480 mm, 805 W, antracit - W202-1800-490-00-66 Mexen Oregon Dekorativ radiator 1800 x 480 mm, 805 W, antracit - W202-1800-490-00-66
Stål Stål
Max. 0,6 Mpa Max. 0,6 Mpa
Max. 95°C Max. 95°C
Index:
W202-1800-490-00-66
Höjd:
1800 mm
Färg:
Antracit
Bredd:
480 mm
Uppvärmningseffekt:
805 W
Bredd - 480 mm - ()
Höjd - 1800 mm - ()
Färg - Antracit - ()
Mexen Oregon är en dekorativ radiator med måtten 1800 x 480 mm och en effekt på 805 W, perfekt för moderna interiörer. Tillverkad av högkvalitativt stål, täckt med en hållbar lackfinish som är resistent mot korrosion. Radiatorn i antracit (RAL 7016) har universella sid- och mittenanslutningar, vilket möjliggör enkel installation i olika konfigurationer. Maximal arbetstemperatur är 95°C och arbetstrycket är 0,6 Mpa. I paketet ingår upphängningar, installationssats, avbländningspluggar och luftventil.
Tekniska data:
Höjd: 1800 mm
Bredd: 480 mm
Djup: 55 mm
Anslutningsavstånd:
- 176 cm (sida) eller 5 cm (mitten)
Färg: Antracit RAL 7016
Material: Stål
Vikt: 20,90 kg
Reaktion vid brand: A1
Arbetstemperatur: max 95 °C
Maximalt arbetstryck: 0,6 Mpa
Värmeeffekt:
- 75/65/20 °C - 805 W
Anslutningar:
- 2xG ½″ mitten
- 4xG ½″ från toppen och botten på höger eller vänster sida
Högkvalitativ, hållbar lackfinish resistent mot korrosion
Inklusive: upphängningar, installationssats, avbländningsplugg och luftventil
Innovativa lösningar som används i denna produkt
Stål
Max. 0,6 Mpa
Det maximala arbetstrycket är 0,6 Mpa (6 bar). Detta innebär att radiatorn kan fungera säkert och effektivt under standardanvändningsförhållanden. Den garanterar optimal värmekomfort och en behaglig temperatur i rummet.
Max. 95°C
Motståndskraft mot avmattning och korrosion
10 års garanti
Serie
Bredd
480 mm
Höjd
1800 mm
Djup
55 mm
Typ
Dekorativ
Uppvärmningseffekt
805 W
Färg
Antracit
Material
Stål
Monteringsstyrka
Universell
Anslutningsavstånd
5 cm , 176 cm
Anslutning
Sidoanslutning
Orientering
Vertikal
Bruksanvisning
Säkerhetsinformation
Skriv till oss
20,02%
Lägsta pris under de senaste 30 dagarna
Stål Stål
Max. 0,6 Mpa Max. 0,6 Mpa
Max. 95°C Max. 95°C
Index:
W202-1800-490-00-66
1800 mm
480 mm
805 W
Bredd - 480 mm - ()
Höjd - 1800 mm - ()