Mexen Boston vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Körsbär - F1060-1240-182-505-4V1-01
search
Mexen Boston vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Körsbär - F1060-1240-182-505-4V1-01 Mexen Boston vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Körsbär - F1060-1240-182-505-4V1-01
Index:
F1060-1240-182-505-4V1-01
Längd:
1240 mm
Bredd:
182 mm
Tjocklek:
6,5 mm
Struktur:
Körsbär
Prov - Nej - ()
Mexen Boston vinylgolv, storlek 1240 x 182 mm, erbjuder oöverträffad hållbarhet och stil. Med en tjocklek på 6,5 mm inklusive det integrerade IXPE-underlaget på 1,5 mm ger detta golv utmärkt komfort och ljudisolering. Klassificerat som AC4 och användbarhetsklass 32, tål det både intensiv användning och slitage. Den körsbärsstrukturerade ytan med 4-sidig V-fog är lätt att rengöra och motstår mekaniska skador. 100% vattentålighet gör det perfekt för alla rum, och Valinge 2G-installationen förenklar monteringen. Antihalkklass DS och kompatibilitet med golvvärme kompletterar funktionerna och gör Mexen Boston till ett utmärkt val för ditt hem.
Produktspecifikation:
Längd: 1240 mm
Bredd: 182 mm
Tjocklek: 6,5 mm (5 mm + 1,5 mm IXPE)
Slitskiktets tjocklek: 0,55 mm
Slitklass: AC4
Användningsklass: 32
Antal stycken i paketet: 8
Antal m² i paketet: 1,80
Struktur: Körsbär
Material: Polymer-stenkomposit
Monteringssätt: Valinge 2G
Antihalkklass: DS
Termisk ledningsförmåga: 0,144 W/mK
Antistatiska ≤ 2kV
4-sidig V-fog
Integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm
Vattentäthet - 100%
Integrerad underlag
Underlaget fungerar som termisk och akustisk isolering och ansvarar också för golvets stabilitet. Vår produkt har ett integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm - tack vare denna lösning behöver vi inte lägga ytterligare material på golvet, vilket gör golvläggningen mycket bekvämare och snabbare.
Längd
1240 mm
Bredd
182 mm
Tjocklek
6,5 mm
Tjocklek på slitlager
0,55 mm
Struktur
Körsbär
Skriv till oss
20,13%
m2
+10% lager
Index:
F1060-1240-182-505-4V1-01
1240 mm
182 mm
6,5 mm