Mexen Palmdale vinylplattor 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1127-1240-182-505-4V1-01
search
Mexen Palmdale  vinylplattor 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1127-1240-182-505-4V1-01 Mexen Palmdale  vinylplattor 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1127-1240-182-505-4V1-01
Index:
F1127-1240-182-505-4V1-01
Längd:
1240 mm
Bredd:
182 mm
Tjocklek:
6,5 mm
Struktur:
Ek
Mönster - Bräda - ()
Prov - Nej - ()
Mexen Palmdale vinylpaneler är det perfekta valet för alla som vill ha både stil och hållbarhet i sina golv. Med mått på 1240 x 182 mm och en tjocklek på 6,5 mm ger dessa paneler en robust känsla utan att kompromissa på utseendet. Deras AC4-klasstandem med en slitstyrka på 0,55 mm säkerställer hållbarhet, medan den 100% vattentäta ytan underlättar rengöring. Den integrerade IXPE-underlaget på 1,5 mm och Valinge 2G-installationen gör dem lättinstallerade och kompatibla med golvvärme. Ideal för de flesta hushåll med 4-sidig V-fuga och ett naturligt ekutseende.
Produktspecifikation:
Längd: 1240 mm
Bredd: 182 mm
Tjocklek: 6,5 mm (5 mm + 1,5 mm IXPE)
Nötningslager: 0,55 mm
Nötningsklass: AC4
Användningsklass: 32
Antal stycken i paketet: 8
Mängd m² i paketet: 1,80
Struktur: Ek
Material: Polymer-stenkomposit
Monteringssätt: Valinge 2G
Halkskyddsklass: DS
Värmeledningsförmåga: 0,144 W/mK
Antistatisk ≤ 2kV
4-sidig V-fog
Integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm
100% vattentäthet
Yta som underlättar rengöring av smuts
Motståndskraftig mot mekaniska skador och repor
Kompatibel med lågenergigolvvärme
Integrerad underlag
Underlaget fungerar som termisk och akustisk isolering och ansvarar också för golvets stabilitet. Vår produkt har ett integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm - tack vare denna lösning behöver vi inte lägga ytterligare material på golvet, vilket gör golvläggningen mycket bekvämare och snabbare.
20 års garanti
Serie
Längd
1240 mm
Bredd
182 mm
Tjocklek
6,5 mm
Tjocklek på slitlager
0,55 mm
Skriv till oss
20,13%
m2
+10% lager
Index:
F1127-1240-182-505-4V1-01
1240 mm
182 mm
6,5 mm