Mexen Luna Pearl vinylpaneler 610 x 305 mm SPC 6,5 mm, underlag IPEX 1,5 mm, 4 V-Fog, Sten - F1161-0610-305-505-4V1-90
search
Mexen Luna Pearl  vinylpaneler 610 x 305 mm SPC 6,5 mm, underlag IPEX 1,5 mm, 4 V-Fog, Sten - F1161-0610-305-505-4V1-90 Mexen Luna Pearl  vinylpaneler 610 x 305 mm SPC 6,5 mm, underlag IPEX 1,5 mm, 4 V-Fog, Sten - F1161-0610-305-505-4V1-90
Index:
F1161-0610-305-505-4V1-90
Längd:
610 mm
Bredd:
305 mm
Tjocklek:
6,5 mm
Struktur:
Prov - Nej - ()
Mexen Luna Pearl-kakel plattor är idealiska för dig som söker både estetik och hållbarhet. Med måtten 610 x 305 mm och en tjocklek på 6,5 mm kombinerar de styrkan av det polymer-kamposita materialet med en realistisk stenkänsla. Den hållbara slitklassen AC4 säkerställer motståndskraft mot slitage, medan den halkfria DS-klassningen ger trygghet. Med 100% vatten- och skraptålighet, integrerad 1,5 mm IXPE, och kompatibilitet med lågtemperaturs golvvärme, är dessa plattor ett utmärkt val för alla miljöer.
Produktspecifikation:
Längd: 610 mm
Bredd: 305 mm
Tjocklek: 6,5 mm (5 mm + 1,5 mm IXPE)
Slitskikttjocklek: 0,55 mm
Slitstyrkeklass: AC4
Användningsklass: 32
Antal stycken i paketet: 8
Antal m² i paketet: 1,49
Struktur: Sten
Halkskyddsklass: DS
Värmeledningsförmåga: 0,144 W/mK
Antistatiskt ≤ 2kV
4-sidig V-Fog
Integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm
Vattentålighet - 100%
Yta som underlättar rengöring av smuts
Motståndskraft mot mekaniska skador och repor
Kompatibilitet med lågtemperaturgolvvärme
Integrerad underlag
Underlaget fungerar som termisk och akustisk isolering och ansvarar också för golvets stabilitet. Vår produkt har ett integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm - tack vare denna lösning behöver vi inte lägga ytterligare material på golvet, vilket gör golvläggningen mycket bekvämare och snabbare.
Längd
610 mm
Bredd
305 mm
Tjocklek
6,5 mm
Tjocklek på slitlager
0,55 mm
Antal m² i paket
1,49
Nyans
Naturlig
Skriv till oss
20,13%
m2
+10% lager
1.4884 m2
Index:
F1161-0610-305-505-4V1-90
610 mm
305 mm
6,5 mm