Mexen Portland vinylpaneler 1227 x 187 mm LVT Dryback 2,5 mm, PVC-underlag, 4 V-fog, Valnöt - F1371-1227-187-255-4V1-01
search
Mexen Portland  vinylpaneler 1227 x 187 mm LVT Dryback 2,5 mm, PVC-underlag, 4 V-fog, Valnöt - F1371-1227-187-255-4V1-01 Mexen Portland  vinylpaneler 1227 x 187 mm LVT Dryback 2,5 mm, PVC-underlag, 4 V-fog, Valnöt - F1371-1227-187-255-4V1-01
LVT LVT
Montering med lim Montering med lim
Klass av nötningsbeständighet: AC4 Klass av nötningsbeständighet: AC4
Index:
F1371-1227-187-255-4V1-01
Längd:
1227 mm
Bredd:
187 mm
Tjocklek:
2,5 mm
Struktur:
Prov - Nej - ()
Mexen Portland vinylgolvpaneler erbjuder exceptionell hållbarhet och estetik med sin eleganta valnötsstruktur. Med måtten 1227 x 187 mm och en tjocklek på 2,5 mm är dessa paneler perfekta för olika rum. De har en slitstyrka av AC4 och användningsklass 32, vilket gör dem lämpliga för både bostads- och lätt kommersiellt bruk. Med dess 4-sidiga V-fas och integrerade PVC-underlag, garanterar produkten enkel installation med lim och ett vattentätt system. Dess antistatiska egenskaper och kompatibilitet med lågenergivärme ger extra bekvämlighet.
Produktspecifikation:
Längd: 1227 mm
Bredd: 187 mm
Tjocklek: 2,5 mm
Slitskiktstjocklek: 0,55 mm
Slitklass: AC4
Användningsklass: 32
Antal stycken i förpackningen: 12
Antal m² i förpackningen: 2,75
Struktur: Valnöt
Material: Plast
Monteringsmetod: På lim
Antihalkklass: DS
Värmeledningsförmåga: 0,087 W/mK
Antistatiskt ≤ 2kV
4-sidig V-fog
Integrerat PVC-underlag
Vattentäthet - 100%
Yta som underlättar rengöring av smuts
Motståndskraft mot mekaniska skador och repor
Kompatibilitet med lågtemperatur golvvärme
Innovativa lösningar som används i denna produkt
LVT
Montering med lim
Klass av nötningsbeständighet: AC4
Offentlig användningsklass: 32
Integrerad underlag
Vattentäta
Mjuk och behaglig att röra vid
Trästruktur
Perfekt akustik i interiören
Hållbara
Brandsäkra
Halkfria
V-fog
Lämplig för golvvärme
Smutsavvisande
Antistatisk
20 års garanti
Serie
Längd
1227 mm
Bredd
187 mm
Tjocklek
2,5 mm
Mönster
Material
Plastmaterial
Monteringssätt
Med lim
Tjocklek på slitlager
0,55 mm
Antal stycken i förpackningen
12
Antal m² i paket
2,75
V-fog
Struktur
Nyans
Prov
Nej
Bruksanvisning
Information om säkerhet
Skriv till oss
20,25%
Lägsta pris under de senaste 30 dagarna
Golvyta
m2
+10% lager
2.7533 m2
munk: 1 - bitar: 12
LVT LVT
Index:
F1371-1227-187-255-4V1-01
1227 mm
187 mm
2,5 mm