Mexen Kai DR70 inbyggt bad-/duschset med 30 cm regndusch, vit - 77602DR70301-20
search
Keramisk insats Keramisk insats
Termostat Termostat
Blockering 38°C Blockering 38°C
Index:
77602DR70301-20
Form:
Färg:
Vit
Med termostat:
Ja
Batteri:
Färg - Vit - ()
Produktspecifikation:
Batterimaterial: Mässing
Insats: Termostatisk
Ytbehandling: Vit
Anslutning: 2x ingång G 1/2" och 3x utgång G 1/2"
Varmvattenlås vid 38° C
Set: Inbyggd och utanpåliggande del
Regnduschmaterial: Rostfritt stål S304
Ytbehandling: Vit
Mått: ø30 cm
Standardanslutning 1/2"
Tjocklek: 2 mm
Ytan på skivan är motståndskraftig mot mattning och korrosion
Regnduschen har gummimunstycken som förhindrar kalkavlagringar
Armmaterial: Rostfritt stål S304
Monteringstyp: Väggmonterad
Längd: 40 cm
Bredd: 20 mm
Standardanslutning 1/2"
Armens böjningsvinkel: 90°
Ytan är motståndskraftig mot mattning och korrosion
Utloppsmaterial: Mässing
Utloppsräckvidd: 174 mm
Avstånd från väggen: 184 cm
Rozettens mått: ø52
Typ: Vägg
Anslutning: 1/2 tum
Perlator: Ja
Anslutningsmaterial: Mässing
Monteringstyp: Väggmonterad
Rozettens mått: ø50 mm
Avstånd från väggen: 55 mm
Handstyckematerial: Mässing
Antal funktioner: 1
Anslutning: G 1/2"
Höjd: 200 mm
Bredd: 35 mm
Slangmaterial: PVC
Slanglängd: 150 cm
Anslutning: 1/2"
Mässingändar
Slät yta för lätt rengöring
Roterande ändar förhindrar att slangen vrider sig
Flexibelt material slitstarkt mot sträckning och böjning
Innovativa lösningar som används i denna produkt
Keramisk insats
Termostat
Blockering 38°C
Inbyggt system
Perlator
AntiCalc
Standardanslutning
Imitation av regn i ditt hem
Slim
Regnduschens platta är endast 8 mm tjock, vilket ger den ett exceptionellt slimmat utseende. Den tunna konstruktionen passar perfekt in i det moderna badrumsinredningen och ger ett intryck av lätthet. Ett utmärkt val för minimalistiska arrangemang.
1-funktion
Regn
PVC-skydd
Okinkad
PerfectClean
Motståndskraft mot avmattning och korrosion
2 års garanti
Hygieniskt Intyg PZH
Serie
Kai
Färg
Vit
Form
Med termostat
Ja
Batteri
Sidmunstycken
Nej
Badkarspipa
Sifon med påfyllning
Nej
Garantivillkor
Test PZH
Producent
Har du inte hittat svaret?
Skriv till oss
100% Kunder rekommenderar denna produkt
Kvalitet
Utseende
4.8
Övergripande betyg baserat på 4 Omdöme
  • Köpt
  • Andra varianter
20%
Lägsta pris under de senaste 30 dagarna
Termostat Termostat