Mexen PEX-P PEX-pressverktygsfördelare 25 x 1 IG x 25 - W97132-2510F25-00
search
Mässing Mässing
1 Mpa 1 Mpa
Motståndskraft mot hög temperatur Motståndskraft mot hög temperatur
Index:
W97132-2510F25-00
Typ:
T-koppling
Anslutningsdiameter 1:
25 mm
Anslutningsdiameter 2:
1" invändig gänga
Anslutningsdiameter 3:
25 mm
Anslutningsdiameter 1 - 25 mm - ()
Anslutningsdiameter 3 - 25 mm - ()
Tekniska data:
Anslutningsdiameter 1: 25 mm
Anslutningsdiameter 2: 1" IG
Anslutningsdiameter 3: 25 mm
Kropp: Mässing med nickelbeläggning
Ring: PE
Ärm: Rostfritt stål 304
O-ringar: NBR
För käkar av typen: U
Arbetstemperatur: max 95 °C
Maximalt arbetstryck: 10 bar
Inspektionsfönstret gör att du kan försäkra dig om att röret har tryckts in helt i kopplingen
Innovativa lösningar som används i denna produkt
Mässing
1 Mpa
Produkten är anpassad för användning i installationer där arbetstrycket kan vara upp till 1 Mpa (10 bar). Det är en viktig parameter som säkerställer korrekt och säker funktion i system med relativt högt tryck.
Motståndskraft mot hög temperatur
10 års garanti
PZH Hygiencertifikat
Serie
Typ
T-koppling
Anslutningsdiameter 1
25 mm
Anslutningsdiameter 2
1" invändig gänga
Anslutningsdiameter 3
25 mm
Monteringsanvisning
Säkerhetsinformation
Garantivillkor
PZH-test
Producent
Har du inte hittat svaret?
Skriv till oss
20,19%
Lägsta pris under de senaste 30 dagarna
Mässing Mässing
1 Mpa 1 Mpa
Index:
W97132-2510F25-00
25 mm
1" invändig gänga
25 mm