Mexen BRASS rund mässing förlängning 3/4 IG x 3/4 AG, 50 mm - W97415-3434-50
search
Mexen BRASS rund mässing förlängning 3/4 IG x 3/4 AG, 50 mm - W97415-3434-50 Mexen BRASS rund mässing förlängning 3/4 IG x 3/4 AG, 50 mm - W97415-3434-50
Index:
W97415-3434-50
Typ:
Förlängning
Längd:
50 mm
Anslutningsdiameter 1:
3/4" IG
Anslutningsdiameter 2:
3/4" utvändig gänga
Anslutningsdiameter 1 - 3/4" IG - ()
Tekniska data:
Anslutningsdiameter 1: 3/4" IG
Anslutningsdiameter 2: 3/4" AG
Längd: 50 mm
Material: Mässing
Arbetstemperatur: max 95 °C
Maximalt arbetstryck: 10 bar
1 Mpa
Produkten är anpassad för användning i installationer där arbetstrycket kan vara upp till 1 Mpa (10 bar). Det är en viktig parameter som säkerställer korrekt och säker funktion i system med relativt högt tryck.
Serie
Längd
50 mm
Typ
Förlängning
Anslutningsdiameter 1
3/4" IG
Anslutningsdiameter 2
3/4" utvändig gänga
Anslutningsdiameter 4
1" inv. G
Skriv till oss
20,86%
Index:
W97415-3434-50
50 mm