Mexen Ceres badrumselement 1200 x 500 mm, 482 W, guld - W111-1200-500-00-50
search
Mexen Ceres badrumselement 1200 x 500 mm, 482 W, guld - W111-1200-500-00-50 Mexen Ceres badrumselement 1200 x 500 mm, 482 W, guld - W111-1200-500-00-50 Mexen Ceres badrumselement 1200 x 500 mm, 482 W, guld - W111-1200-500-00-50 Mexen Ceres badrumselement 1200 x 500 mm, 482 W, guld - W111-1200-500-00-50 Mexen Ceres badrumselement 1200 x 500 mm, 482 W, guld - W111-1200-500-00-50 Mexen Ceres badrumselement 1200 x 500 mm, 482 W, guld - W111-1200-500-00-50 Mexen Ceres badrumselement 1200 x 500 mm, 482 W, guld - W111-1200-500-00-50 Mexen Ceres badrumselement 1200 x 500 mm, 482 W, guld - W111-1200-500-00-50 Mexen Ceres badrumselement 1200 x 500 mm, 482 W, guld - W111-1200-500-00-50
Stål Stål
Max. 0,6 Mpa Max. 0,6 Mpa
Max. 95°C Max. 95°C
Index:
W111-1200-500-00-50
Höjd:
1200 mm
Färg:
Bredd:
500 mm
Uppvärmningseffekt:
482 W
Färg - Guld - ()
Mexen Ceres är en elegant badrumselement som kombinerar stil och funktionalitet. Med måtten 1200 x 500 mm och värmeeffekten 482 W, passar det perfekt i varje badrum. Tillverkat av hållbart stål och belagt med ett korrosionsbeständigt guldfinish, garanterar det lång livslängd. Möjlighet att montera värmeelement samt olika anslutningsalternativ (nedre 45 cm, centrala 5 cm) är ytterligare fördelar. Elementet är tåligt mot hög temperatur (max. 95°C) och arbetstryck upp till 0,3 MPa. Ett komplett monteringsset medföljer.
Tekniska data:
Höjd: 1200 mm
Bredd: 500 mm
Djup: 62 mm
Anslutningsavstånd:
- 45 cm (nedre) eller 5 cm (centrala)
Färg: Guld
Material: Stål
Vikt: 13,90 kg
Kapacitet: 5,6 l
Reaktion på eld: A1
Arbetstemperatur: max 95 °C
Maximalt arbetstryck: 0,3 Mpa
Värmeeffekt:
- 75/65/20 °C - 482 W
Anslutningar:
- 2xG ½″ centrala
- 4xG ½″ från toppen och botten på höger eller vänster sida
Möjlighet att montera ett element
Högkvalitativ, hållbar lackyta som är korrosionsbeständig
Komplett set: fästen, monteringssats, täcklock och luftventil
Innovativa lösningar som används i denna produkt
Stål
Max. 0,6 Mpa
Det maximala arbetstrycket är 0,6 Mpa (6 bar). Detta innebär att radiatorn kan fungera säkert och effektivt under standardanvändningsförhållanden. Den garanterar optimal värmekomfort och en behaglig temperatur i rummet.
Max. 95°C
Motståndskraft mot avmattning och korrosion
10 års garanti
Serie
Bredd
500 mm
Höjd
1200 mm
Djup
62 mm
Typ
Uppvärmningseffekt
482 W
Färg
Material
Stål
Monteringsstyrka
Universell
Anslutningsavstånd
45 cm
Anslutning
Nedre , Mitten
Orientering
Vertikal
Bruksanvisning
Garantivillkor
Säkerhetsinformation
Producent
Har du inte hittat svaret?
Skriv till oss
20,01%
Lägsta pris under de senaste 30 dagarna
Stål Stål
Max. 0,6 Mpa Max. 0,6 Mpa
Max. 95°C Max. 95°C
Index:
W111-1200-500-00-50
1200 mm
500 mm
482 W