Mexen G05 axial termostatset med täckplatta S, guld - W903-958-909-50
search
Index:
W903-958-909-50
Serie:
G05
Färg:
Guld
Anslutningsdiameter:
G 1/2"
Färg - Guld - ()
Mexen G05 axial termostatset med täckplatta S, guld är ett utmärkt val för krävande användare. Tillverkad av solid mässing, garanterar lång livslängd och effektivitet. Setet kännetecknas av en elegant guldfärg, med en anslutningsdiameter på G 1/2" och ett maximalt arbetstryck av 10 bar. Tack vare frostskydd ner till 5°C och ett temperaturregleringsområde från 0 till 29°C är det idealiskt för olika förhållanden. Dessutom innehåller paketet både radiatorförsörjningsventil och avstängningsventil, vilket ytterligare betonar dess funktionalitet.
Tekniska data:
Ventilmaterial: Mässing
Ventilfärg: Guld
Ventilanslutningsdiameter: G 1/2"
Arbetstemperatur: max 120 °C
Maximalt arbetstryck: 10 bar
Huvgänga: M30 x 1,5 mm
Huvudfärg: Guld
Regleringsskala: 0-5
Temperaturregleringsområde: 0-29 °C
Omgivningstemperatur: max 50 °C
Frostskydd 5°C
Täckplastfärg: Guld
Rozetmaterial: Rostfritt stål
Ytterdiameter på rozetter: 65 mm
Rozetthöjd: 7 mm
Innerdiameter för hål: 21 mm
Ärmaterial: Mässing
Ärmarlängd: 50 mm
Innerdiameter på ärmar: 20 mm
Täckplattan består av två individuella rosetter och en ärm
Paketet innehåller både radiatorförsörjningsventil och avstängningsventil
1 Mpa
Produkten är anpassad för användning i installationer där arbetstrycket kan vara upp till 1 Mpa (10 bar). Det är en viktig parameter som säkerställer korrekt och säker funktion i system med relativt högt tryck.
Praktisk lösning
Motståndskraft och hållbarhet
2 års garanti
G05
Färg
Guld
Skriv till oss
20,04%