Mexen Wirginia vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1005-1240-182-505-4V1-01
search
Mexen Wirginia vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1005-1240-182-505-4V1-01 Mexen Wirginia vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1005-1240-182-505-4V1-01 Mexen Wirginia vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1005-1240-182-505-4V1-01 Mexen Wirginia vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1005-1240-182-505-4V1-01 Mexen Wirginia vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1005-1240-182-505-4V1-01 Mexen Wirginia vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1005-1240-182-505-4V1-01 Mexen Wirginia vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1005-1240-182-505-4V1-01 Mexen Wirginia vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1005-1240-182-505-4V1-01 Mexen Wirginia vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1005-1240-182-505-4V1-01 Mexen Wirginia vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1005-1240-182-505-4V1-01 Mexen Wirginia vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1005-1240-182-505-4V1-01
SPC SPC
System Välinge 2G System Välinge 2G
Klass av nötningsbeständighet: AC4 Klass av nötningsbeständighet: AC4
Index:
F1005-1240-182-505-4V1-01
Längd:
1240 mm
Bredd:
182 mm
Tjocklek:
6,5 mm
Struktur:
Ek
Prov - Nej - ()
Mexen Wirginia vinylpaneler är ett utmärkt val för ditt hem med sina imponerande specifikationer. Dessa paneler har måtten 1240 x 182 mm och en total tjocklek på 6,5 mm, inklusive ett IXPE-underlag på 1,5 mm. De erbjuder hög slitstyrka med AC4-klass och användbarhetsklass 32. Monteringen är enkel med Valinge 2G-systemet. Panelernas utseende i ekstruktur och 4-sidig V-fas ger dem en elegant finish. De är helt vattentäta, reptåliga och kompatibla med golvvärme, vilket gör dem idealiska för alla rum.
Produktspecifikation:
Längd: 1240 mm
Bredd: 182 mm
Tjocklek: 6,5 mm (5 mm + 1,5 mm IXPE)
Slitskiktets tjocklek: 0,55 mm
Slitklass: AC4
Användningsklass: 32
Antal per förpackning: 8
Antal m² per förpackning: 1,80
Struktur: Ek
Material: Komposit av polymer och sten
Monteringssätt: Valinge 2G
Halkskyddsklass: DS
Värmekonduktivitet: 0,144 W/mK
Antistatisk ≤ 2kV
4-sidig V-fog
Integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm
Vattentäthet - 100%
Yta som underlättar rengöring av smuts
Motståndskraft mot mekaniska skador och repor
Kompatibel med lågtemperatur golvvärme
Innovativa lösningar som används i denna produkt
SPC
System Välinge 2G
Klass av nötningsbeständighet: AC4
Offentlig användningsklass: 32
Integrerad underlag
Underlaget fungerar som termisk och akustisk isolering och ansvarar också för golvets stabilitet. Vår produkt har ett integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm - tack vare denna lösning behöver vi inte lägga ytterligare material på golvet, vilket gör golvläggningen mycket bekvämare och snabbare.
Vattentäta
Mjuk och behaglig att röra vid
Trästruktur
Perfekt akustik i interiören
Hållbara
Brandsäkra
Halkfria
V-fog
Lämplig för golvvärme
Smutsavvisande
Antistatisk
20 års garanti
Serie
Längd
1240 mm
Bredd
182 mm
Tjocklek
6,5 mm
Mönster
Material
Polymer-stenkomposit
Monteringssätt
Tjocklek på slitlager
0,55 mm
Antal stycken i förpackningen
8
Antal m² i paket
1,80
V-fog
Struktur
Ek
Nyans
Naturlig
Prov
Nej
Bruksanvisning
Information om säkerhet
Skriv till oss
20,13%
Lägsta pris under de senaste 30 dagarna
Golvyta
m2
+10% lager
1.8054 m2
munk: 1 - bitar: 8
SPC SPC
Index:
F1005-1240-182-505-4V1-01
1240 mm
182 mm
6,5 mm