Mexen Wirginia vinylpaneler 1227 x 187 mm LVT Dryback 2,5 mm, PVC-dyna, 4 V-fas, Ek - F1305-1227-187-255-4V1-01
search
Mexen Wirginia vinylpaneler 1227 x 187 mm LVT Dryback 2,5 mm, PVC-dyna, 4 V-fas, Ek - F1305-1227-187-255-4V1-01 Mexen Wirginia vinylpaneler 1227 x 187 mm LVT Dryback 2,5 mm, PVC-dyna, 4 V-fas, Ek - F1305-1227-187-255-4V1-01 Mexen Wirginia vinylpaneler 1227 x 187 mm LVT Dryback 2,5 mm, PVC-dyna, 4 V-fas, Ek - F1305-1227-187-255-4V1-01 Mexen Wirginia vinylpaneler 1227 x 187 mm LVT Dryback 2,5 mm, PVC-dyna, 4 V-fas, Ek - F1305-1227-187-255-4V1-01 Mexen Wirginia vinylpaneler 1227 x 187 mm LVT Dryback 2,5 mm, PVC-dyna, 4 V-fas, Ek - F1305-1227-187-255-4V1-01 Mexen Wirginia vinylpaneler 1227 x 187 mm LVT Dryback 2,5 mm, PVC-dyna, 4 V-fas, Ek - F1305-1227-187-255-4V1-01 Mexen Wirginia vinylpaneler 1227 x 187 mm LVT Dryback 2,5 mm, PVC-dyna, 4 V-fas, Ek - F1305-1227-187-255-4V1-01 Mexen Wirginia vinylpaneler 1227 x 187 mm LVT Dryback 2,5 mm, PVC-dyna, 4 V-fas, Ek - F1305-1227-187-255-4V1-01 Mexen Wirginia vinylpaneler 1227 x 187 mm LVT Dryback 2,5 mm, PVC-dyna, 4 V-fas, Ek - F1305-1227-187-255-4V1-01 Mexen Wirginia vinylpaneler 1227 x 187 mm LVT Dryback 2,5 mm, PVC-dyna, 4 V-fas, Ek - F1305-1227-187-255-4V1-01 Mexen Wirginia vinylpaneler 1227 x 187 mm LVT Dryback 2,5 mm, PVC-dyna, 4 V-fas, Ek - F1305-1227-187-255-4V1-01
LVT LVT
Montering med lim Montering med lim
Klass av nötningsbeständighet: AC4 Klass av nötningsbeständighet: AC4
Index:
F1305-1227-187-255-4V1-01
Längd:
1227 mm
Bredd:
187 mm
Tjocklek:
2,5 mm
Struktur:
Ek
Prov - Nej - ()
Mexen Wirginia panele winylowe erbjuder en stilren och hållbar golvlösning. Med dimensioner på 1227 x 187 mm och en tjocklek på 2,5 mm är de robusta och lämpliga för både hem och kommersiella utrymmen tack vare sin användbarhetsklass 32 och AC4 slitstyrka. De har en naturlig ekstruktur och är helt vattentäta, vilket ger utmärkt hållbarhet och enkel rengöring. Monteringen är enkel med lim och panelerna är kompatibla med golvvärme. Med en antistatisk yta och 4-sidig V-fog kombinerar de estetik och funktionalitet perfekt.
Produktspecifikation:
Längd: 1227 mm
Bredd: 187 mm
Tjocklek: 2,5 mm
Slitskikts tjocklek: 0,55 mm
Slitstyrkeklass: AC4
Användbarhetsklass: 32
Antal stycken i förpackningen: 12
Antal m² i förpackningen: 2,75
Struktur: Ek
Material: Plast
Monteringssätt: Limma
Halkskyddsklass: DS
Värmeledningsförmåga: 0,087 W/mK
Antistatisk s 2kV
4-sidig V-fas
Integrerad PVC-dyna
Vattentäthet - 100%
Yta som underlättar rengöring av smuts
Tålighet mot mekaniska skador och repor
Kompatibel med lågtempererat golvvärmesystem
Innovativa lösningar som används i denna produkt
LVT
Montering med lim
Klass av nötningsbeständighet: AC4
Offentlig användningsklass: 32
Integrerad underlag
Vattentäta
Mjuk och behaglig att röra vid
Trästruktur
Perfekt akustik i interiören
Hållbara
Brandsäkra
Halkfria
V-fog
Lämplig för golvvärme
Smutsavvisande
Antistatisk
20 års garanti
Serie
Längd
1227 mm
Bredd
187 mm
Tjocklek
2,5 mm
Mönster
Material
Plastmaterial
Monteringssätt
Med lim
Tjocklek på slitlager
0,55 mm
Antal stycken i förpackningen
12
Antal m² i paket
2,75
V-fog
Struktur
Ek
Nyans
Naturlig
Prov
Nej
Bruksanvisning
Information om säkerhet
Skriv till oss
20,25%
Lägsta pris under de senaste 30 dagarna
Golvyta
m2
+10% lager
2.7533 m2
munk: 1 - bitar: 12
LVT LVT
Index:
F1305-1227-187-255-4V1-01
1227 mm
187 mm
2,5 mm