Mexen Wilson vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, underlag IXPE 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1058-1240-182-505-4V1-01
search
Mexen Wilson vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, underlag IXPE 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1058-1240-182-505-4V1-01 Mexen Wilson vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, underlag IXPE 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1058-1240-182-505-4V1-01 Mexen Wilson vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, underlag IXPE 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1058-1240-182-505-4V1-01 Mexen Wilson vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, underlag IXPE 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1058-1240-182-505-4V1-01 Mexen Wilson vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, underlag IXPE 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1058-1240-182-505-4V1-01 Mexen Wilson vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, underlag IXPE 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1058-1240-182-505-4V1-01 Mexen Wilson vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, underlag IXPE 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1058-1240-182-505-4V1-01 Mexen Wilson vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, underlag IXPE 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1058-1240-182-505-4V1-01 Mexen Wilson vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, underlag IXPE 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1058-1240-182-505-4V1-01 Mexen Wilson vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, underlag IXPE 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1058-1240-182-505-4V1-01 Mexen Wilson vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, underlag IXPE 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1058-1240-182-505-4V1-01
SPC SPC
System Välinge 2G System Välinge 2G
Klass av nötningsbeständighet: AC4 Klass av nötningsbeständighet: AC4
Index:
F1058-1240-182-505-4V1-01
Längd:
1240 mm
Bredd:
182 mm
Tjocklek:
6,5 mm
Struktur:
Ek
Mönster - Bräda - ()
Prov - Nej - ()
Mexen Wilson vinylpaneler är det perfekta valet för ditt hem med sina många fördelar. Med en längd på 1240 mm och en bredd på 182 mm, erbjuder dessa paneler en robust tjocklek på 6,5 mm, inklusive en integrerad IXPE-underlag på 1,5 mm. Den slitstarka strukturen av ek och AC4 slitstyrka-klass garanterar långvarig hållbarhet. Mexen Wilson är vattentäta, lätta att rengöra och har en 4-sidig V-fog. De är också resistenta mot mekaniska skador och repor samt kompatibla med lågtempererat golvvärmesystem.
Produktspecifikation:
Längd: 1240 mm
Bredd: 182 mm
Tjocklek: 6,5 mm (5 mm + 1,5 mm IXPE)
Tjocklek på slitlagret: 0,55 mm
Slitstyrkeklass: AC4
Användningsklass: 32
Antal stycken per förpackning: 8
Antal m² per förpackning: 1,80
Struktur: Ek
Material: Polymer-stenkomposit
Monteringssätt: Valinge 2G
Halkskyddsklass: DS
Värmeledningsförmåga: 0,144 W/mK
Antistatisk ≤ 2kV
4-sidig V-fog
Integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm
Vattentäthet - 100%
Yta som underlättar rengöring av smuts
Motståndskraft mot mekaniska skador och repor
Kompatibilitet med lågtemperaturgolvvärme
Innovativa lösningar som används i denna produkt
SPC
System Välinge 2G
Klass av nötningsbeständighet: AC4
Offentlig användningsklass: 32
Integrerad underlag
Underlaget fungerar som termisk och akustisk isolering och ansvarar också för golvets stabilitet. Vår produkt har ett integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm - tack vare denna lösning behöver vi inte lägga ytterligare material på golvet, vilket gör golvläggningen mycket bekvämare och snabbare.
Vattentäta
Mjuk och behaglig att röra vid
Trästruktur
Perfekt akustik i interiören
Hållbara
Brandsäkra
Halkfria
V-fog
Lämplig för golvvärme
Smutsavvisande
Antistatisk
Dilatation
20 års garanti
Serie
Längd
1240 mm
Bredd
182 mm
Tjocklek
6,5 mm
Mönster
Material
Polymer-stenkomposit
Monteringssätt
Tjocklek på slitlager
0,55 mm
Antal stycken i förpackningen
8
Antal m² i paket
1,80
V-fog
Struktur
Ek
Nyans
Naturlig
Prov
Nej
Bruksanvisning
Information om säkerhet
Skriv till oss
20,13%
Lägsta pris under de senaste 30 dagarna
Golvyta
m2
+10% lager
1.8054 m2
munk: 1 - bitar: 8
SPC SPC
Index:
F1058-1240-182-505-4V1-01
1240 mm
182 mm
6,5 mm