Mexen VS20S Platt panelradiator 1600 x 400 mm, mittersta bottenanslutning, 794 W, svart - W6-160-040-70 - W6VS20S-160-040-70
search
Mexen VS20S Platt panelradiator 1600 x 400 mm, mittersta bottenanslutning, 794 W, svart - W6-160-040-70 - W6VS20S-160-040-70 Mexen VS20S Platt panelradiator 1600 x 400 mm, mittersta bottenanslutning, 794 W, svart - W6-160-040-70 - W6VS20S-160-040-70 Mexen VS20S Platt panelradiator 1600 x 400 mm, mittersta bottenanslutning, 794 W, svart - W6-160-040-70 - W6VS20S-160-040-70 Mexen VS20S Platt panelradiator 1600 x 400 mm, mittersta bottenanslutning, 794 W, svart - W6-160-040-70 - W6VS20S-160-040-70 Mexen VS20S Platt panelradiator 1600 x 400 mm, mittersta bottenanslutning, 794 W, svart - W6-160-040-70 - W6VS20S-160-040-70 Mexen VS20S Platt panelradiator 1600 x 400 mm, mittersta bottenanslutning, 794 W, svart - W6-160-040-70 - W6VS20S-160-040-70 Mexen VS20S Platt panelradiator 1600 x 400 mm, mittersta bottenanslutning, 794 W, svart - W6-160-040-70 - W6VS20S-160-040-70
Stål Stål
Hög värmeeffekt Hög värmeeffekt
Lackerad yta: DIN 99500 Lackerad yta: DIN 99500
Index:
W6VS20S-160-040-70
Höjd:
1600 mm
Färg:
Bredd:
400 mm
Uppvärmningseffekt:
794 W
Färg - Svart - ()
Teknisk data:
Höjd (Y): 1600 mm
Bredd (X): 400 mm
Djup: 70 mm
Anslutningsavstånd: 5 cm
Avstånd mellan vertikala vattenkanaler: 33,3 mm
Färg: Svart RAL 9005
Material: Stål
Arbetstemperatur: max 110 °C
Maximalt arbetstryck: 10 bar
Maximalt provtryck: 13 bar
Värmeeffekt:
- 55/45/20 °C 416 W
- 75/65/20 °C 794 W
- 90/70/20 °C 1000 W
Anslutningar:
- 2xG ½″ mittersta botten
- 4xG ½″ sidofördelade
Högkvalitativ, hållbar lackbeläggning - DIN 99500
I paketet: upphängningsfästen, monteringssats, förblindningspluggar och luftningsventil
Bilder visar radiator i storleken 600 x 1800 mm.
Innovativa lösningar som används i denna produkt
Stål
Hög värmeeffekt
Lackerad yta: DIN 99500
1 Mpa
Det maximala arbetstrycket är 1 Mpa (10 bar). Detta innebär att radiatorn kan fungera säkert och effektivt under standardanvändningsförhållanden. Den ger optimal värmekomfort och behaglig rumstemperatur.
Max. 110°C
Motståndskraft mot avmattning och korrosion
10 års garanti
Serie
Bredd
400 mm
Höjd
1600 mm
Djup
70 mm
Uppvärmningseffekt
794 W
Färg
Material
Stål
Typ
20
Monteringsstyrka
Universell
Anslutningsavstånd
5 cm
Anslutning
Nedre mitten
Orientering
Bruksanvisning
Säkerhetsinformation
Skriv till oss
20,01%
Lägsta pris under de senaste 30 dagarna
Stål Stål
Index:
W6VS20S-160-040-70
1600 mm
400 mm
794 W