Mexen Jacksonville vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlägg 1,5 mm, 4 V-fas, Lönn - F1062-1240-182-505-4V1-01
search
Mexen Jacksonville  vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlägg 1,5 mm, 4 V-fas, Lönn - F1062-1240-182-505-4V1-01 Mexen Jacksonville  vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlägg 1,5 mm, 4 V-fas, Lönn - F1062-1240-182-505-4V1-01
SPC SPC
System Välinge 2G System Välinge 2G
Klass av nötningsbeständighet: AC4 Klass av nötningsbeständighet: AC4
Mark:
Ean:
Index:
F1062-1240-182-505-4V1-01
Längd:
1240 mm
Bredd:
182 mm
Tjocklek:
6,5 mm
Struktur:
Lönn
Prov - Nej - ()
Mexen Jacksonville vinylesträpaneler erbjuder enastående hållbarhet och stil. Med en storlek på 1240 x 182 mm och en tjocklek på 6,5 mm ger dessa paneler elegans och slitstyrka. Kopparkonstruktionen säkerställer långvarig användning, medan det integrerade IXPE-underlaget på 1,5 mm förbättrar komfort och ljudisolering. Klass AC4 och användningsklass 32 gör dem perfekta för både hemmabruk och kommersiella miljöer. Monteras enkelt via Valinge 2G-systemet och är 100% vattentäta. Perfekt för golvvärme.
Produktspecifikation:
Längd: 1240 mm
Bredd: 182 mm
Tjocklek: 6,5 mm (5 mm + 1,5 mm IXPE)
Slitskiktets tjocklek: 0,55 mm
Slitstyrkeklass: AC4
Användningsklass: 32
Antal bitar per förpackning: 8
Antal m² per förpackning: 1,80
Struktur: Lönn
Material: Polymer-sten komposit
Monteringsmetod: Valinge 2G
Halkskyddsklass: DS
Termisk ledningsförmåga: 0,144 W/mK
Antistatisk ≤ 2kV
4-sidig V-fas
Integrerat IXPE underlägg - 1,5 mm
Vattentålighet - 100%
Yta som underlättar rengöring av smuts
Motståndskraft mot mekaniska skador och repor
Kompatibilitet med lågtemperaturs golvvärme
Innovativa lösningar som används i denna produkt
SPC
System Välinge 2G
Klass av nötningsbeständighet: AC4
Offentlig användningsklass: 32
Integrerad underlag
Underlaget fungerar som termisk och akustisk isolering och ansvarar också för golvets stabilitet. Vår produkt har ett integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm - tack vare denna lösning behöver vi inte lägga ytterligare material på golvet, vilket gör golvläggningen mycket bekvämare och snabbare.
Vattentäta
Mjuk och behaglig att röra vid
Trästruktur
Perfekt akustik i interiören
Hållbara
Brandsäkra
Halkfria
V-fog
Lämplig för golvvärme
Smutsavvisande
Antistatisk
Dilatation
20 års garanti
Längd
1240 mm
Bredd
182 mm
Tjocklek
6,5 mm
Mönster
Material
Polymer-stenkomposit
Monteringssätt
Tjocklek på slitlager
0,55 mm
Antal stycken i förpackningen
8
Antal m² i paket
1,80
V-fog
Struktur
Lönn
Nyans
Prov
Nej
Bruksanvisning
Information om säkerhet
Skriv till oss
20,13%
Lägsta pris under de senaste 30 dagarna
Golvyta
m2
+10% lager
1.8054 m2
munk: 1 - bitar: 8
SPC SPC
Mark:
Ean:
Index:
F1062-1240-182-505-4V1-01
1240 mm
182 mm
6,5 mm