Mexen Nashville vinylplattor 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Valnöt - F1070-1240-182-505-4V1-03
search
Mexen Nashville  vinylplattor 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Valnöt - F1070-1240-182-505-4V1-03 Mexen Nashville  vinylplattor 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Valnöt - F1070-1240-182-505-4V1-03
Index:
F1070-1240-182-505-4V1-03
Längd:
1240 mm
Bredd:
182 mm
Tjocklek:
6,5 mm
Struktur:
Prov - Nej - ()
Mexen Nashville vinylpaneler erbjuder en stilfull och praktisk lösning för ditt golv. Med måtten 1240 x 182 mm och en tjocklek av 6,5 mm, inklusive en 1,5 mm IXPE underlag, kombinerar dessa paneler hållbarhet och lätt montering med Valinge 2G-systemet. Den nötliknande strukturen och AC4 slitstyrka gör dem redo för intensiv användning. De är vattentäta, lätta att rengöra och kompatibla med lågtempererat golvvärmesystem. Den 4-sidiga V-fogen och antislipklass DS ger extra säkerhet.
Produktspecifikation:
Längd: 1240 mm
Bredd: 182 mm
Tjocklek: 6,5 mm (5 mm + 1,5 mm IXPE)
Slitskiktets tjocklek: 0,55 mm
Slitstyrkeklass: AC4
Användningsklass: 32
Antal i förpackning: 8
Antal m² per förpackning: 1,80
Struktur: Valnöt
Halkskyddsklass: DS
Värmeledningsförmåga: 0,144 W/mK
Antistatisk ≤ 2kV
4-sidig V-fog
Integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm
Vattentäthet - 100%
Yta som underlättar rengöring
Motståndskraft mot mekaniska skador och repor
Kompatibilitet med lågeffekts golvvärme
Integrerad underlag
Underlaget fungerar som termisk och akustisk isolering och ansvarar också för golvets stabilitet. Vår produkt har ett integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm - tack vare denna lösning behöver vi inte lägga ytterligare material på golvet, vilket gör golvläggningen mycket bekvämare och snabbare.
20 års garanti
Serie
Längd
1240 mm
Bredd
182 mm
Tjocklek
6,5 mm
Tjocklek på slitlager
0,55 mm
Nyans
Naturlig
Skriv till oss
20,13%
m2
+10% lager
Index:
F1070-1240-182-505-4V1-03
1240 mm
182 mm
6,5 mm