Mexen Arlington vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, underlag IXPE 1,5 mm, 4 V-fog, Furu - F1078-1240-182-505-4V1-04
search
Mexen Arlington  vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, underlag IXPE 1,5 mm, 4 V-fog, Furu - F1078-1240-182-505-4V1-04 Mexen Arlington  vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, underlag IXPE 1,5 mm, 4 V-fog, Furu - F1078-1240-182-505-4V1-04
SPC SPC
System Välinge 2G System Välinge 2G
Klass av nötningsbeständighet: AC4 Klass av nötningsbeständighet: AC4
Index:
F1078-1240-182-505-4V1-04
Längd:
1240 mm
Bredd:
182 mm
Tjocklek:
6,5 mm
Struktur:
Prov - Nej - ()
Mexen Arlington vinylpaneler erbjuder enastående hållbarhet och stil med sitt eleganta Tall-mönster. Med en längd på 1240 mm och bredd på 182 mm är de perfekta för alla rum. Den totala tjockleken är 6,5 mm, vilken inkluderar en 1,5 mm IXPE-underlag, vilket ger bättre ljuddämpning och komfort. Deras vattentäta konstruktion (100% vattentät) och AC4-slitageklass gör dem idealiska för intensiva miljöer. Med 4-sidig V-fas och Valinge 2G-installation är de både lätta att montera och stilfulla.
Produktspecifikation:
Längd: 1240 mm
Bredd: 182 mm
Tjocklek: 6,5 mm (5 mm + 1,5 mm IXPE)
Slitskikttjocklek: 0,55 mm
Slitklass: AC4
Användningsklass: 32
Antal bitar i paket: 8
m² per paket: 1,80
Struktur: Furu
Material: Polymer-stenkomposit
Monteringssätt: Valinge 2G
Halkskyddsklass: DS
Värmeledningsförmåga: 0,144 W/mK
Antistatisk ≤ 2kV
4-sidig V-fog
Integrerat underlag IXPE - 1,5 mm
Vattentäthet - 100%
Yta som underlättar rengöring
Motståndskraftig mot mekaniska skador och repor
Kompatibel med lågtemperaturs golvvärme
Innovativa lösningar som används i denna produkt
SPC
System Välinge 2G
Klass av nötningsbeständighet: AC4
Offentlig användningsklass: 32
Integrerad underlag
Underlaget fungerar som termisk och akustisk isolering och ansvarar också för golvets stabilitet. Vår produkt har ett integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm - tack vare denna lösning behöver vi inte lägga ytterligare material på golvet, vilket gör golvläggningen mycket bekvämare och snabbare.
Vattentäta
Mjuk och behaglig att röra vid
Trästruktur
Perfekt akustik i interiören
Hållbara
Brandsäkra
Halkfria
V-fog
Lämplig för golvvärme
Smutsavvisande
Antistatisk
Dilatation
20 års garanti
Serie
Längd
1240 mm
Bredd
182 mm
Tjocklek
6,5 mm
Mönster
Material
Polymer-stenkomposit
Monteringssätt
Tjocklek på slitlager
0,55 mm
Antal stycken i förpackningen
8
Antal m² i paket
1,80
V-fog
Struktur
Nyans
Naturlig
Prov
Nej
Bruksanvisning
Information om säkerhet
Skriv till oss
20,13%
Lägsta pris under de senaste 30 dagarna
Golvyta
m2
+10% lager
1.8054 m2
munk: 1 - bitar: 8
SPC SPC
Index:
F1078-1240-182-505-4V1-04
1240 mm
182 mm
6,5 mm