Mexen Anaheim vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Furu - F1080-1240-182-505-4V1-04
search
Mexen Anaheim  vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Furu - F1080-1240-182-505-4V1-04 Mexen Anaheim  vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Furu - F1080-1240-182-505-4V1-04
Index:
F1080-1240-182-505-4V1-04
Längd:
1240 mm
Bredd:
182 mm
Tjocklek:
6,5 mm
Struktur:
Prov - Nej - ()
Mexen Anaheim vinpaneler erbjuder överlägsen kvalitet och elegans med sin strömlinjeformade design och sofistikerade finish i furu. Dessa paneler har måtten 1240 mm i längd och 182 mm i bred, med en total tjocklek på 6,5 mm (inklusive ett 1,5 mm IXPE underlag). Med en slitstyrkeklass AC4 och en användningsklass 32, garanteras en hållbar och slitstark yta. Installationen är enkel med Valinge 2G-metoden, och panelerna har 100% vattentäthet och är kompatibla med lågtemperatur golvvärmesystem. Den antistatiska ytan är lätt att rengöra och tål repor, vilket gör dessa paneler idealiska för både bostäder och kommersiella utrymmen.
Produktspecifikation:
Längd: 1240 mm
Bredd: 182 mm
Tjocklek: 6,5 mm (5 mm + 1,5 mm IXPE)
Slitskiktets tjocklek: 0,55 mm
Slitstyrkeklass: AC4
Användningsklass: 32
Antal stycken i förpackning: 8
Antal m² i förpackning: 1,80
Struktur: Furu
Halkskyddsklass: DS
Termisk ledningsförmåga: 0,144 W/mK
Antistatisk ≤ 2kV
4-sidig V-fog
Integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm
100% vattentålighet
Yta som underlättar rengöring av smuts
Motståndskraft mot mekaniska skador och repor
Kompatibilitet med lågtempererat golvvärmesystem
Integrerad underlag
Underlaget fungerar som termisk och akustisk isolering och ansvarar också för golvets stabilitet. Vår produkt har ett integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm - tack vare denna lösning behöver vi inte lägga ytterligare material på golvet, vilket gör golvläggningen mycket bekvämare och snabbare.
Längd
1240 mm
Bredd
182 mm
Tjocklek
6,5 mm
Tjocklek på slitlager
0,55 mm
Skriv till oss
20,13%
m2
+10% lager
Index:
F1080-1240-182-505-4V1-04
1240 mm
182 mm
6,5 mm