Mexen Henderson vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE-underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Valnöt - F1085-1240-182-505-4V1-02
search
Mexen Henderson  vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE-underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Valnöt - F1085-1240-182-505-4V1-02 Mexen Henderson  vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE-underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Valnöt - F1085-1240-182-505-4V1-02
Index:
F1085-1240-182-505-4V1-02
Längd:
1240 mm
Bredd:
182 mm
Tjocklek:
6,5 mm
Struktur:
Prov - Nej - ()
Mexen Henderson vinylpaneler erbjuder en kombination av stil och hållbarhet, med sina mått på 1240 x 182 mm och en tjocklek på 6,5 mm inklusive ett IXPE-underlag på 1,5 mm. Dessa paneler är designade i en elegant valnötsstruktur och är perfekta för både hem och kontor. De har en AC4 slitageklass och användningsklass 32, vilket innebär hög hållbarhet. Tack vare Valinge 2G monteringssystem är installation enkel. Med fullständig vattenbeständighet och god kompatibilitet med golvvärme, är dessa paneler en pålitlig och modern lösning.
Produktspecifikation:
Längd: 1240 mm
Bredd: 182 mm
Tjocklek: 6,5 mm (5 mm + 1,5 mm IXPE)
Nötningsskikttjocklek: 0,55 mm
Nötningsklass: AC4
Användbarhetsklass: 32
Antal stycken i paketet: 8
Antal m² i paketet: 1,80
Struktur: Valnöt
Material: Polymer-stenkomposit
Monteringsmetod: Valinge 2G
Halkmotståndsklass: DS
Värmeledning: 0,144 W/mK
Antistatisk ≤ 2kV
4-sidig V-fog
Integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm
Vattentålighet - 100%
Yta som underlättar rengöring av smuts
Motståndskraft mot mekaniska skador och repor
Kompatibilitet med golvvärme med låg temperatur
Integrerad underlag
Underlaget fungerar som termisk och akustisk isolering och ansvarar också för golvets stabilitet. Vår produkt har ett integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm - tack vare denna lösning behöver vi inte lägga ytterligare material på golvet, vilket gör golvläggningen mycket bekvämare och snabbare.
Längd
1240 mm
Bredd
182 mm
Tjocklek
6,5 mm
Tjocklek på slitlager
0,55 mm
Skriv till oss
20,13%
m2
+10% lager
Index:
F1085-1240-182-505-4V1-02
1240 mm
182 mm
6,5 mm