Mexen Garland vinylplankor 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE-underlag 1,5 mm, 4 V-fas, Spotted Gum - F1096-1240-182-505-4V1-09
search
Mexen Garland  vinylplankor 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE-underlag 1,5 mm, 4 V-fas, Spotted Gum - F1096-1240-182-505-4V1-09 Mexen Garland  vinylplankor 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE-underlag 1,5 mm, 4 V-fas, Spotted Gum - F1096-1240-182-505-4V1-09
Index:
F1096-1240-182-505-4V1-09
Längd:
1240 mm
Bredd:
182 mm
Tjocklek:
6,5 mm
Struktur:
Spotted Gum
Prov - Nej - ()
Mexen Garland vinylpaneler erbjuder en elegant och hållbar golvlösning med sina Spotted Gum-mönster och praktiska dimensioner på 1240 x 182 mm. Med en total tjocklek på 6,5 mm, inklusive ett IXPE-underlag på 1,5 mm, garanteras överlägsen komfort och ljuddämpning. Med en slitstyrka AC4 och nyttjandeklass 32 är dessa paneler exceptionellt slitstarka och lämpliga för både bostäder och kommersiella utrymmen. Den 100% vattentåliga ytan och den 4-sidiga V-fogen gör dem enkla att underhålla och installera med Valinge 2G-systemet. Dessutom är de kompatibla med golvvärme och har en anti-glidklass DS, vilket gör dem både säkra och energieffektiva.
Produktspecifikation:
Längd: 1240 mm
Bredd: 182 mm
Tjocklek: 6,5 mm (5 mm + 1,5 mm IXPE)
Slitagelagerets tjocklek: 0,55 mm
Slitstyrkeklass: AC4
Användningsklass: 32
Antal stycken i paketet: 8
Antal m² per paket: 1,80
Struktur: Spotted Gum
Material: Polymer-stenkomposit
Installationsmetod: Valinge 2G
Halkskyddsklass: DS
Värmeledning: 0,144 W/mK
Antistatisk ≤ 2kV
4-sidig V-fas
Integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm
Vattentäthet - 100%
Yta som underlättar rengöring
Motståndskraft mot mekaniska skador och repor
Kompatibel med golvvärme med låg temperatur
Integrerad underlag
Underlaget fungerar som termisk och akustisk isolering och ansvarar också för golvets stabilitet. Vår produkt har ett integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm - tack vare denna lösning behöver vi inte lägga ytterligare material på golvet, vilket gör golvläggningen mycket bekvämare och snabbare.
Längd
1240 mm
Bredd
182 mm
Tjocklek
6,5 mm
Tjocklek på slitlager
0,55 mm
Struktur
Spotted Gum
Skriv till oss
20,13%
m2
+10% lager
Index:
F1096-1240-182-505-4V1-09
1240 mm
182 mm
6,5 mm