Mexen Grand Rapids vinylpanel 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1112-1240-182-505-4V1-01
search
Mexen Grand Rapids  vinylpanel 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1112-1240-182-505-4V1-01 Mexen Grand Rapids  vinylpanel 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1112-1240-182-505-4V1-01
Mark:
Ean:
Index:
F1112-1240-182-505-4V1-01
Längd:
1240 mm
Bredd:
182 mm
Tjocklek:
6,5 mm
Prov - Nej - ()
Mexen Grand Rapids erbjuder toppmodern golvteknik med sina 1240 x 182 mm SPC-vinylpaneler. Med en total tjocklek av 6,5 mm, inklusive 1,5 mm IXPE-underlag, ger detta golv en robust känsla. 4-sidig V-fas och ekstruktur accentuerar det estetiska. Den slitstarka ytan (AC4, klass 32) är både fläckresistent och 100% vattentät. Den erbjuder hög halksäkerhet (klass DS), utmärkt värmeledning (0,144 W/mK) och är kompatibel med golvvärme, vilket gör detta golv till en perfekt helhetslösning för både hem och kontor.
Produktspecifikation:
Längd: 1240 mm
Bredd: 182 mm
Tjocklek: 6,5 mm (5 mm + 1,5 mm IXPE)
Slitskiktets tjocklek: 0,55 mm
Slitklass: AC4
Bruksklass: 32
Antal stycken per paket: 8
Mängd m² per paket: 1,80
Struktur: Ek
Material: Polymer-stenkomposit
Monteringssätt: Valinge 2G
Halkklass: DS
Värmeledningsförmåga: 0,144 W/mK
Antistatiskt ≤ 2kV
4-sidig V-fog
Integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm
Vattentäthet - 100%
Yta som är lätt att rengöra
Motståndskraft mot mekaniska skador och repor
Kompatibilitet med lågtemperaturig golvvärme
Integrerad underlag
Underlaget fungerar som termisk och akustisk isolering och ansvarar också för golvets stabilitet. Vår produkt har ett integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm - tack vare denna lösning behöver vi inte lägga ytterligare material på golvet, vilket gör golvläggningen mycket bekvämare och snabbare.
Längd
1240 mm
Bredd
182 mm
Tjocklek
6,5 mm
Tjocklek på slitlager
0,55 mm
Skriv till oss
20,13%
m2
+10% lager
Mark:
Ean:
Index:
F1112-1240-182-505-4V1-01
1240 mm
182 mm
6,5 mm