Mexen Tallahassee vinyllaminat 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE-underlag 1,5 mm, 4 V-fogar, Ek - F1114-1240-182-505-4V1-01
search
Mexen Tallahassee  vinyllaminat 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE-underlag 1,5 mm, 4 V-fogar, Ek - F1114-1240-182-505-4V1-01 Mexen Tallahassee  vinyllaminat 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE-underlag 1,5 mm, 4 V-fogar, Ek - F1114-1240-182-505-4V1-01
Index:
F1114-1240-182-505-4V1-01
Längd:
1240 mm
Bredd:
182 mm
Tjocklek:
6,5 mm
Prov - Nej - ()
Mexen Tallahassee vinypaneler erbjuder exceptionell hållbarhet och estetik med sin vackra ekstruktur. Med en längd på 1240 mm och bredd på 182 mm är de perfekta för alla rum. Den totala tjockleken på 6,5 mm, inklusive ett 1,5 mm IXPE-underlag, ger både komfort och ljudisolering. Den slitstarka ytan på 0,55 mm och slitageklass AC4 säkerställer långvarig användning. Monteringen är enkel med Valinge 2G-systemet. Dessutom är panelerna 100% vattentäta, antistatiska och lämpliga för golvvärme.
Produktspecifikation:
Längd: 1240 mm
Bredd: 182 mm
Tjocklek: 6,5 mm (5 mm + 1,5 mm IXPE)
Tjocklek på slitlager: 0,55 mm
Slitstyrkeklass: AC4
Användningsklass: 32
Antal per förpackning: 8
Antal m² per förpackning: 1,80
Halkskyddsklass: DS
Värmeledningsförmåga: 0,144 W/mK
Antistatisk ≤ 2kV
4-sidiga V-fogar
Integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm
Vattentät - 100%
Yta som underlättar rengöring
Motståndskraft mot mekaniska skador och repor
Kompatibel med lågtemperaturs golvvärmesystem
Integrerad underlag
Underlaget fungerar som termisk och akustisk isolering och ansvarar också för golvets stabilitet. Vår produkt har ett integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm - tack vare denna lösning behöver vi inte lägga ytterligare material på golvet, vilket gör golvläggningen mycket bekvämare och snabbare.
Längd
1240 mm
Bredd
182 mm
Tjocklek
6,5 mm
Tjocklek på slitlager
0,55 mm
Skriv till oss
20,13%
m2
+10% lager
Index:
F1114-1240-182-505-4V1-01
1240 mm
182 mm
6,5 mm