Mexen Sunnyvale vinylplankor 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-spår, Ek - F1131-1240-182-505-4V1-01
search
Mexen Sunnyvale  vinylplankor 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-spår, Ek - F1131-1240-182-505-4V1-01 Mexen Sunnyvale  vinylplankor 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-spår, Ek - F1131-1240-182-505-4V1-01
Index:
F1131-1240-182-505-4V1-01
Längd:
1240 mm
Bredd:
182 mm
Tjocklek:
6,5 mm
Prov - Nej - ()
Mexen Sunnyvale vinylpaneler erbjuder enastående hållbarhet och stil. Med mått på 1240 x 182 mm och en tjocklek på 6,5 mm (inklusive 1,5 mm IXPE underlag) ger dessa paneler både stabilitet och komfort. De har en slitstyrkeklass på AC4 och användningsklass 32, vilket gör dem perfekta för både bostads- och kommersiella utrymmen. Med en 4-sidig V-fog och Valinge 2G installationssystem är installationen enkel. Mexen Sunnyvale är 100% vattentåliga och kompatibla med golvvärme, vilket gör dem till ett idealiskt val för moderna interiörer.
Produktspecifikation:
Längd: 1240 mm
Bredd: 182 mm
Tjocklek: 6,5 mm (5 mm + 1,5 mm IXPE)
Slitskiktets tjocklek: 0,55 mm
Slitstyrkeklass: AC4
Användningsklass: 32
Antal bitar per paket: 8
Antal m² per paket: 1,80
Struktur: Ek
Material: Polymer-stenkomposit
Monteringsmetod: Valinge 2G
Halkskyddsklass: DS
Termisk ledningsförmåga: 0,144 W/mK
Antistatisk ≤ 2kV
4-sidig V-spår
Integrerat underlag IXPE - 1,5 mm
Vattentäthet - 100%
Yta som underlättar rengöring av smuts
Motståndskraftig mot mekaniska skador och repor
Kompatibilitet med lågtemperatur golvvärme
Integrerad underlag
Underlaget fungerar som termisk och akustisk isolering och ansvarar också för golvets stabilitet. Vår produkt har ett integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm - tack vare denna lösning behöver vi inte lägga ytterligare material på golvet, vilket gör golvläggningen mycket bekvämare och snabbare.
20 års garanti
Serie
Längd
1240 mm
Bredd
182 mm
Tjocklek
6,5 mm
Tjocklek på slitlager
0,55 mm
Skriv till oss
20,13%
m2
+10% lager
Index:
F1131-1240-182-505-4V1-01
1240 mm
182 mm
6,5 mm