Mexen Clarksville vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE-matta 1,5 mm, 4 V-fas, Ek - F1133-1240-182-505-4V1-01
search
Mexen Clarksville  vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE-matta 1,5 mm, 4 V-fas, Ek - F1133-1240-182-505-4V1-01 Mexen Clarksville  vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE-matta 1,5 mm, 4 V-fas, Ek - F1133-1240-182-505-4V1-01
Index:
F1133-1240-182-505-4V1-01
Längd:
1240 mm
Bredd:
182 mm
Tjocklek:
6,5 mm
Prov - Nej - ()
Mexen Clarksville erbjuder hållbara och stilrena vinylpaneler som är perfekta för varje rum. Med en längd på 1240 mm och bredd på 182 mm, ger de en elegant trästruktur av ek. Dessa paneler är 6,5 mm tjocka inklusive ett integrerat IXPE-underlag på 1,5 mm, vilket ger utmärkt ljudisolering och komfort. Med slitstyrka AC4 och användningsklass 32, är de både robusta och praktiska. De är också vattentäta, enkla att rengöra och kompatibla med lågtempererat golvvärme. Perfekta för dem som söker kvalitet och enkel installation.
Produktspecifikation:
Längd: 1240 mm
Bredd: 182 mm
Tjocklek: 6,5 mm (5 mm + 1,5 mm IXPE)
Slitskiktets tjocklek: 0,55 mm
Slitklass: AC4
Användningsklass: 32
Antal per förpackning: 8
Antal m² per förpackning: 1,80
Halkskyddsklass: DS
Värmeledningsförmåga: 0,144 W/mK
Antistatiskt ≤ 2kV
4-sidig V-fas
Integrerad IXPE-matta - 1,5 mm
Vattentäthet - 100%
Yta som underlättar rengöring av smuts
Motståndskraftig mot mekaniska skador och repor
Kompatibilitet med golvvärme med låg temperatur
Integrerad underlag
Underlaget fungerar som termisk och akustisk isolering och ansvarar också för golvets stabilitet. Vår produkt har ett integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm - tack vare denna lösning behöver vi inte lägga ytterligare material på golvet, vilket gör golvläggningen mycket bekvämare och snabbare.
Längd
1240 mm
Bredd
182 mm
Tjocklek
6,5 mm
Tjocklek på slitlager
0,55 mm
Skriv till oss
20,13%
m2
+10% lager
Index:
F1133-1240-182-505-4V1-01
1240 mm
182 mm
6,5 mm