Mexen Bardiglio vinylpaneler 610 x 305 mm LVT Dryback 2,5 mm, PVC underlag, 4 V-Fog, Sten - F1445-0610-305-255-4V1-01
search
Mexen Bardiglio  vinylpaneler 610 x 305 mm LVT Dryback 2,5 mm, PVC underlag, 4 V-Fog, Sten - F1445-0610-305-255-4V1-01 Mexen Bardiglio  vinylpaneler 610 x 305 mm LVT Dryback 2,5 mm, PVC underlag, 4 V-Fog, Sten - F1445-0610-305-255-4V1-01
LVT LVT
Montering med lim Montering med lim
Klass av nötningsbeständighet: AC4 Klass av nötningsbeständighet: AC4
Index:
F1445-0610-305-255-4V1-01
Längd:
610 mm
Bredd:
305 mm
Tjocklek:
2,5 mm
Struktur:
Mönster - Platta - ()
Prov - Nej - ()
Mexen Bardiglio vinylpaneler erbjuder överlägsen hållbarhet och stil med mått på 610 x 305 mm och en tjocklek på 2,5 mm. Med en slitageresistent yta (AC4) och användningsklass 32 är de perfekta för både hem- och kommersiella utrymmen. Dessa stenvinylpaneler har en 4-sidig V-fog och en integrerad PVC-stöd som ger enkel installation med lim. De är 100% vattentäta, antistatiska och reptåliga samt kompatibla med golvvärme. Enkel att rengöra och motståding mot mekanisk skada gör detta till ett utmärkt val.
Produktspecifikation:
Längd: 610 mm
Bredd: 305 mm
Tjocklek: 2,5 mm
Tjocklek på slitlager: 0,55 mm
Slitstyrkeklass: AC4
Användningsklass: 32
Antal stycken i paket: 12
Antal m² i paket: 2,23
Struktur: Sten
Material: Plast
Monteringssätt: Limmas
Halkskyddsklass: DS
Värmeledning: 0,087 W/mK
Antistatisk ≤ 2kV
4-sidig V-Fog
Integrerat PVC-underlag
Vattentäthet - 100%
Yta underlättar rengöring av smuts
Motståndskraft mot mekaniska skador och repor
Kompatibel med golvvärme vid låg temperatur
Innovativa lösningar som används i denna produkt
LVT
Montering med lim
Klass av nötningsbeständighet: AC4
Offentlig användningsklass: 32
Integrerad underlag
Vattentäta
Mjuk och behaglig att röra vid
Perfekt akustik i interiören
Hållbara
Brandsäkra
Halkfria
V-fog
Lämplig för golvvärme
Smutsavvisande
Antistatisk
20 års garanti
Serie
Längd
610 mm
Bredd
305 mm
Tjocklek
2,5 mm
Mönster
Material
Plastmaterial
Monteringssätt
Med lim
Tjocklek på slitlager
0,55 mm
Antal stycken i förpackningen
12
Antal m² i paket
2,23
V-fog
Struktur
Nyans
Prov
Nej
Bruksanvisning
Information om säkerhet
Skriv till oss
20,04%
Lägsta pris under de senaste 30 dagarna
Golvyta
m2
+10% lager
2.2326 m2
munk: 1 - bitar: 12
LVT LVT
Index:
F1445-0610-305-255-4V1-01
610 mm
305 mm
2,5 mm