Mexen Baltic Grey vinylpaneler 1227 x 187 mm LVT Dryback 2,5 mm, PVC-underlag, 4 V-Fog, Travertin - F1358-1227-187-255-4V1-01
search
Mexen Baltic Grey vinylpaneler 1227 x 187 mm LVT Dryback 2,5 mm, PVC-underlag, 4 V-Fog, Travertin - F1358-1227-187-255-4V1-01 Mexen Baltic Grey vinylpaneler 1227 x 187 mm LVT Dryback 2,5 mm, PVC-underlag, 4 V-Fog, Travertin - F1358-1227-187-255-4V1-01
LVT LVT
Montering med lim Montering med lim
Klass av nötningsbeständighet: AC4 Klass av nötningsbeständighet: AC4
Index:
F1358-1227-187-255-4V1-01
Längd:
1227 mm
Bredd:
187 mm
Tjocklek:
2,5 mm
Struktur:
Travertin
Mönster - Bräda - ()
Prov - Nej - ()
Mexen Baltic Grey vinilplattor erbjuder en enestående lösning för golv med sina enastående funktioner. Dessa plattor mäter 1227 mm i längd och 187 mm i bredd, med en tjocklek på 2,5 mm och en slitstark yta på 0,55 mm. Med slitstyrkeklass AC4 och användbarhetsklass 32, garanterar de långvarig hållbarhet. De har lättskött travertinstruktur och är gjorda av plast med en 4-sidig V-fog och integrerad PVC-bas, vilket gör dem helt vattentäta och motståndskraftiga mot skador och repor. Mexen Baltic Grey är perfekt för lågtemperatur golvvärmesystem och erbjuder säker halkskyddsklass DS samt lågt antistatiskt värde (≤ 2kV).
Produktspecifikation:
Längd: 1227 mm
Bredd: 187 mm
Tjocklek: 2,5 mm
Slitskiktets tjocklek: 0,55 mm
Slitstyrkeklass: AC4
Användningsklass: 32
Antal stycken i paket: 12
Antal m² i paketet: 2,75
Struktur: Travertin
Material: Plast
Monteringssätt: Limmas
Halkskyddsklass: DS
Värmeledningsförmåga: 0,087 W/mK
Antistatisk ≤ 2kV
4-sidig V-Fog
Integrerat PVC-underlag
Vattentäthet - 100%
Yta som underlättar rengöring av smuts
Motståndskraft mot mekaniska skador och repor
Kompatibel med lågtemperatur golvvärmesystem
Innovativa lösningar som används i denna produkt
LVT
Montering med lim
Klass av nötningsbeständighet: AC4
Offentlig användningsklass: 32
Integrerad underlag
Vattentäta
Mjuk och behaglig att röra vid
Perfekt akustik i interiören
Hållbara
Brandsäkra
Halkfria
V-fog
Lämplig för golvvärme
Smutsavvisande
Antistatisk
20 års garanti
Serie
Längd
1227 mm
Bredd
187 mm
Tjocklek
2,5 mm
Mönster
Material
Plastmaterial
Monteringssätt
Med lim
Tjocklek på slitlager
0,55 mm
Antal stycken i förpackningen
12
Antal m² i paket
2,75
V-fog
Struktur
Travertin
Nyans
Naturlig
Prov
Nej
Bruksanvisning
Information om säkerhet
Skriv till oss
20,25%
Lägsta pris under de senaste 30 dagarna
Golvyta
m2
+10% lager
2.7533 m2
munk: 1 - bitar: 12
LVT LVT
Index:
F1358-1227-187-255-4V1-01
1227 mm
187 mm
2,5 mm