Mexen River White vinylpaneler 610 x 305 mm LVT Dryback 2,5 mm, PVC-underlag, 4 V-fog, Jazz White - F1450-0610-305-255-4V1-01
search
Mexen River White  vinylpaneler 610 x 305 mm LVT Dryback 2,5 mm, PVC-underlag, 4 V-fog, Jazz White - F1450-0610-305-255-4V1-01 Mexen River White  vinylpaneler 610 x 305 mm LVT Dryback 2,5 mm, PVC-underlag, 4 V-fog, Jazz White - F1450-0610-305-255-4V1-01
LVT LVT
Montering med lim Montering med lim
Klass av nötningsbeständighet: AC4 Klass av nötningsbeständighet: AC4
Index:
F1450-0610-305-255-4V1-01
Längd:
610 mm
Bredd:
305 mm
Tjocklek:
2,5 mm
Struktur:
Jazz White
Prov - Nej - ()
Mexen River White panele winylowe är det perfekta valet för alla hem tack vare dess enastående egenskaper. Med en längd på 610 mm och bredd på 305 mm erbjuder de en stilfull och hållbar lösning som är lätt att installera med limmetod. De är 2,5 mm tjocka med en slitlager på 0,55 mm, vilket ger en AC4 slitstyrka och användningsklass 32. Den eleganta Jazz White-strukturen ger ett modernt utseende, medan vattentätheten på 100% och 4-sidig V-fas säkerställer hållbarhet och enkel rengöring. Panelerna är dessutom antistatiska, reptåliga och kompatibla med lågtemperatur golvvärme, vilket gör dem praktiska och bekväma för alla rum.
Produktspecifikation:
Längd: 610 mm
Bredd: 305 mm
Tjocklek: 2,5 mm
Slitskiktets tjocklek: 0,55 mm
Slitstyrkeklass: AC4
Användningsklass: 32
Antal bitar per paket: 12
Antal m² per paket: 2,23
Struktur: Jazz White
Material: Plast
Monteringssätt: Limmas
Halkskyddsklass: DS
Värmeledningsförmåga: 0,087 W/mK
Antistatisk ≤ 2kV
4-sidig V-fog
Integrerad PVC-underlag
Vattentäthet - 100%
Yta som underlättar rengöring av smuts
Motståndskraft mot mekaniska skador och repor
Kompatibilitet med lågt temperatur golvvärmesystem
Innovativa lösningar som används i denna produkt
LVT
Montering med lim
Klass av nötningsbeständighet: AC4
Offentlig användningsklass: 32
Integrerad underlag
Vattentäta
Mjuk och behaglig att röra vid
Perfekt akustik i interiören
Hållbara
Brandsäkra
Halkfria
V-fog
Lämplig för golvvärme
Smutsavvisande
Antistatisk
20 års garanti
Längd
610 mm
Bredd
305 mm
Tjocklek
2,5 mm
Mönster
Material
Plastmaterial
Monteringssätt
Med lim
Tjocklek på slitlager
0,55 mm
Antal stycken i förpackningen
12
Antal m² i paket
2,23
V-fog
Struktur
Jazz White
Nyans
Vit
Prov
Nej
Bruksanvisning
Information om säkerhet
Skriv till oss
20,04%
Lägsta pris under de senaste 30 dagarna
Golvyta
m2
+10% lager
2.2326 m2
munk: 1 - bitar: 12
LVT LVT
Index:
F1450-0610-305-255-4V1-01
610 mm
305 mm
2,5 mm