Mexen BRASS rund mässingförlängning 1 invändig x 1 utvändig, 25 mm - W97415-1010-25
search
Mexen BRASS rund mässingförlängning 1 invändig x 1 utvändig, 25 mm - W97415-1010-25 Mexen BRASS rund mässingförlängning 1 invändig x 1 utvändig, 25 mm - W97415-1010-25
Index:
W97415-1010-25
Typ:
Förlängning
Längd:
25 mm
Anslutningsdiameter 1:
1" IG
Anslutningsdiameter 2:
1" utvändig gänga
Anslutningsdiameter 1 - 1" IG - ()
Tekniska data:
Anslutningsdiameter 1: 1" invändig
Anslutningsdiameter 2: 1" utvändig
Längd: 25 mm
Material: Mässing
Arbetstemperatur: max 95 °C
Maximalt arbetstryck: 10 bar
1 Mpa
Produkten är anpassad för användning i installationer där arbetstrycket kan vara upp till 1 Mpa (10 bar). Det är en viktig parameter som säkerställer korrekt och säker funktion i system med relativt högt tryck.
Serie
Längd
25 mm
Typ
Förlängning
Anslutningsdiameter 1
1" IG
Anslutningsdiameter 2
1" utvändig gänga
Skriv till oss
20,86%
Index:
W97415-1010-25
25 mm
1" IG
1" utvändig gänga