Mexen BRASS Mässingförbindelse gängad 1 R x 1 R, 100 mm - W97427-1010-100
search
Mexen BRASS Mässingförbindelse gängad 1 R x 1 R, 100 mm - W97427-1010-100 Mexen BRASS Mässingförbindelse gängad 1 R x 1 R, 100 mm - W97427-1010-100
Index:
W97427-1010-100
Längd:
100 mm
Anslutningsdiameter 1 - 1" OG - ()
Anslutningsdiameter 2 - 1" utvändig gänga - ()
Tekniska data:
Anslutningsdiameter 1: 1" R
Anslutningsdiameter 2: 1" R
Längd: 100 mm
Material: Mässing
Arbetstemperatur: max 95 °C
Maximalt arbetstryck: 10 bar
1 Mpa
Produkten är anpassad för användning i installationer där arbetstrycket kan vara upp till 1 Mpa (10 bar). Det är en viktig parameter som säkerställer korrekt och säker funktion i system med relativt högt tryck.
Serie
Längd
100 mm
Typ
Fläns
Anslutningsdiameter 1
1" OG
Anslutningsdiameter 2
1" utvändig gänga
Skriv till oss
20,23%
Index:
W97427-1010-100
100 mm