Mexen Boone vinylpaneler fiskbensmönster 635 x 127 mm SPC 6,5 mm underlag 1,5 mm, 4 V-fas, Ek - F1192-0635-127-505-4V1-01
search
Mexen Boone vinylpaneler fiskbensmönster 635 x 127 mm SPC 6,5 mm underlag 1,5 mm, 4 V-fas, Ek - F1192-0635-127-505-4V1-01 Mexen Boone vinylpaneler fiskbensmönster 635 x 127 mm SPC 6,5 mm underlag 1,5 mm, 4 V-fas, Ek - F1192-0635-127-505-4V1-01
Index:
F1192-0635-127-505-4V1-01
Längd:
635 mm
Bredd:
127 mm
Tjocklek:
6,5 mm
Struktur:
Ek
Mönster - Fiskbensmönster - ()
Prov - Nej - ()
Mexen Boone vinylpaneler är utformade för att ge ett stilrent och hållbart golv, perfekt för både hem och kontor. Dessa paneler i jodebensmönster har en storlek av 635 x 127 mm och en tjocklek på 6,5 mm, med en slitstark yta på 0,55 mm och slitklass AC4, vilket garanterar långvarig användning. Paketet innehåller 20 paneler, vilket täcker 1,61 m². Tillverkad av kompositmaterial i ekstruktur, de har 4-sidig V-fog, är helt vattentäta, och enkla att rengöra. Valinge 2G-låsning gör monteringen lätt och snabb. Dessa antistatiska paneler är idealiska för lågtempererade golvvärmesystem och motstår skador och repor effektivt.
Produktspecifikation:
Längd: 635 mm
Bredd: 127 mm
Tjocklek: 6,5 mm (5 mm + 1,5 mm IXPE)
Slitskyddstjocklek: 0,55 mm
Slitstyrkeklass: AC4
Användbarhetsklass: 32
Antal stycken i paketet: 20 (10 vänster och 10 höger)
Antal m² i paketet: 1,61
Struktur: Ek
Material: Polymer-stenkomposit
Monteringssätt: Valinge 2G
Halkskyddsklass: DS
Värmeledningsförmåga: 0,144 W/mK
Antistatiskt ≤ 2kV
4-sidig V-fas
Integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm
Vattentäthet - 100%
Yta som underlättar rengöring av smuts
Motståndskraft mot mekaniska skador och repor
Kompatibel med lågtemperatur golvvärme
Integrerad underlag
Underlaget fungerar som termisk och akustisk isolering och ansvarar också för golvets stabilitet. Vår produkt har ett integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm - tack vare denna lösning behöver vi inte lägga ytterligare material på golvet, vilket gör golvläggningen mycket bekvämare och snabbare.
20 års garanti
Serie
Längd
635 mm
Bredd
127 mm
Tjocklek
6,5 mm
Tjocklek på slitlager
0,55 mm
Antal stycken i förpackningen
20
Antal m² i paket
1,61
Skriv till oss
20,03%
m2
+10% lager
1.6129 m2
munk: 1 - bitar: 20
Index:
F1192-0635-127-505-4V1-01
635 mm
127 mm
6,5 mm