Mexen Jasper vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1018-1240-182-505-4V1-01
search
Mexen Jasper vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1018-1240-182-505-4V1-01 Mexen Jasper vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1018-1240-182-505-4V1-01 Mexen Jasper vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1018-1240-182-505-4V1-01 Mexen Jasper vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1018-1240-182-505-4V1-01 Mexen Jasper vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1018-1240-182-505-4V1-01 Mexen Jasper vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1018-1240-182-505-4V1-01 Mexen Jasper vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1018-1240-182-505-4V1-01 Mexen Jasper vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1018-1240-182-505-4V1-01 Mexen Jasper vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1018-1240-182-505-4V1-01 Mexen Jasper vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Ek - F1018-1240-182-505-4V1-01
Index:
F1018-1240-182-505-4V1-01
Längd:
1240 mm
Bredd:
182 mm
Tjocklek:
6,5 mm
Prov - Nej - ()
Mexen Jasper vinylpaneler erbjuder en perfekt balans mellan stil och funktion. Med måtten 1240 x 182 mm och en tjocklek på 6,5 mm, är dessa paneler designade för att klara av intensiv användning (klass 32). Den robusta AC4-nötningsklassen och den slittåliga ytan på 0,55 mm säkerställer hållbarhet, medan den 4-sidiga V-fugan och ekstrukturen ger en elegant finish. Installationen är enkel tack vare Valinge 2G och panelerna är fullt vattentäta med antislipfunktion DS. Med en integrerad IXPE-underlägg på 1,5 mm, är de också kompatibla med lågt temperatur golvvärme för extra komfort.
Produktspecifikation:
Längd: 1240 mm
Bredd: 182 mm
Tjocklek: 6,5 mm (5 mm + 1,5 mm IXPE)
Slitskiktets tjocklek: 0,55 mm
Slitstyrkeklass: AC4
Användningsklass: 32
Antal bitar i paketet: 8
Antal m² i paketet: 1,80
Struktur: Ek
Material: Polymer-sten komposit
Monteringssätt: Valinge 2G
Halksäkerhetsklass: DS
Värmeledningsförmåga: 0,144 W/mK
Antistatiskt ≤ 2kV
4-sidig V-fog
Integrerat IXPE underlag - 1,5 mm
Vattentät - 100%
Yta som underlättar rengöring av smuts
Motståndskraft mot mekaniska skador och repor
Kompatibilitet med golvvärme vid låg temperatur
Integrerad underlag
Underlaget fungerar som termisk och akustisk isolering och ansvarar också för golvets stabilitet. Vår produkt har ett integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm - tack vare denna lösning behöver vi inte lägga ytterligare material på golvet, vilket gör golvläggningen mycket bekvämare och snabbare.
Antistatisk
Dilatation
Längd
1240 mm
Bredd
182 mm
Tjocklek
6,5 mm
Tjocklek på slitlager
0,55 mm
Skriv till oss
20,13%
m2
+10% lager
Index:
F1018-1240-182-505-4V1-01
1240 mm
182 mm
6,5 mm