Mexen Overland Park vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE-underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Jatoba - F1067-1240-182-505-4V1-01
search
Mexen Overland Park vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE-underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Jatoba - F1067-1240-182-505-4V1-01 Mexen Overland Park vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE-underlag 1,5 mm, 4 V-fog, Jatoba - F1067-1240-182-505-4V1-01
SPC SPC
System Välinge 2G System Välinge 2G
Klass av nötningsbeständighet: AC4 Klass av nötningsbeständighet: AC4
Index:
F1067-1240-182-505-4V1-01
Längd:
1240 mm
Bredd:
182 mm
Tjocklek:
6,5 mm
Struktur:
Jatoba
Mönster - Bräda - ()
Prov - Nej - ()
Upptäck Mexen Overland Park panele winylowe, den perfekta lösningen för ett slitstarkt och vattentåligt golv. Dessa vinylpaneler mäter 1240 x 182 mm och är 6,5 mm tjocka, inklusive en 1,5 mm IXPE-underlag. Med en slitstyrka klassificerad som AC4 och användbarhetsklass 32 är de idealiska för både hemmamiljöer och lätt kommersiellt bruk. Den 4-sidiga V-fogen, Jatoba-strukturen, och den enkla Valinge 2G-installationen gör både montering och underhåll enkelt. Perfekt för vattenutsatta områden tack vare dess 100% vattentålighet.
Produktspecifikation:
Längd: 1240 mm
Bredd: 182 mm
Tjocklek: 6,5 mm (5 mm + 1,5 mm IXPE)
Slitskikttjocklek: 0,55 mm
Slitstyrkeklass: AC4
Användningsklass: 32
Antal stycken per förpackning: 8
Antal m² per förpackning: 1,80
Struktur: Jatoba
Material: Polymer-stenkomposit
Monteringsmetod: Valinge 2G
Halkskyddsklass: DS
Värmeledningsförmåga: 0,144 W/mK
Antistatisk ≤ 2kV
4-sidig V-fog
Integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm
Vattentålighet - 100%
Yta som underlättar rengöring av fläckar
Motståndskraftig mot mekaniska skador och repor
Kompatibel med lågtemperatur-golvvärme
Innovativa lösningar som används i denna produkt
SPC
System Välinge 2G
Klass av nötningsbeständighet: AC4
Offentlig användningsklass: 32
Integrerad underlag
Underlaget fungerar som termisk och akustisk isolering och ansvarar också för golvets stabilitet. Vår produkt har ett integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm - tack vare denna lösning behöver vi inte lägga ytterligare material på golvet, vilket gör golvläggningen mycket bekvämare och snabbare.
Vattentäta
Mjuk och behaglig att röra vid
Trästruktur
Perfekt akustik i interiören
Hållbara
Brandsäkra
Halkfria
V-fog
Lämplig för golvvärme
Smutsavvisande
Antistatisk
Dilatation
20 års garanti
Längd
1240 mm
Bredd
182 mm
Tjocklek
6,5 mm
Mönster
Material
Polymer-stenkomposit
Monteringssätt
Tjocklek på slitlager
0,55 mm
Antal stycken i förpackningen
8
Antal m² i paket
1,80
V-fog
Struktur
Jatoba
Nyans
Naturlig
Prov
Nej
Bruksanvisning
Information om säkerhet
Skriv till oss
20,13%
Lägsta pris under de senaste 30 dagarna
Golvyta
m2
+10% lager
1.8054 m2
munk: 1 - bitar: 8
SPC SPC
Index:
F1067-1240-182-505-4V1-01
1240 mm
182 mm
6,5 mm