Mexen Pembroke Pines vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fogar, Ek - F1126-1240-182-505-4V1-01
search
Mexen Pembroke Pines vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fogar, Ek - F1126-1240-182-505-4V1-01 Mexen Pembroke Pines vinylpaneler 1240 x 182 mm SPC 6,5 mm, IXPE underlag 1,5 mm, 4 V-fogar, Ek - F1126-1240-182-505-4V1-01
Mark:
Ean:
Index:
F1126-1240-182-505-4V1-01
Längd:
1240 mm
Bredd:
182 mm
Tjocklek:
6,5 mm
Struktur:
Ek
Mönster - Bräda - ()
Prov - Nej - ()
Mexen Pembroke Pines vinylpaneler erbjuder exceptionell hållbarhet och stil. Med mått på 1240 x 182 mm och en tjocklek på 6,5 mm inklusive en IXPE-stöddel på 1,5 mm, är dessa paneler utformade för att hantera alla miljöer. Deras slitageklass AC4 och användningsklass 32 säkerställer långvarig hållbarhet. Strukturen av ek tillför ett elegant utseende, medan ett praktiskt Valinge 2G-låssystem garanterar enkel installation. Vinylpanelerna är vattentäta och skrapbeständiga, vilket gör dem idealiska för olika rum. Deras kompatibilitet med lågtemperaturs golvvärme och 100% vattentäthet gör dem både funktionella och säkra.
Produktspecifikation:
Längd: 1240 mm
Bredd: 182 mm
Tjocklek: 6,5 mm (5 mm + 1,5 mm IXPE)
Slitskiktets tjocklek: 0,55 mm
Slitstyrkeklass: AC4
Användningsklass: 32
Antal stycken per förpackning: 8
Antal m² per förpackning: 1,80
Struktur: Ek
Material: Polymer-stenkomposit
Monteringssätt: Valinge 2G
Halkskyddsklass: DS
Värmeledning: 0,144 W/mK
Antistatiska ≤ 2kV
4-sidig V-Fog
Integrerat IXPE underlag - 1,5 mm
Vattentäthet - 100%
Yta som underlättar rengöring av smuts
Motståndskraftig mot mekaniska skador och repor
Kompatibel med golvvärme med låg temperatur
Integrerad underlag
Underlaget fungerar som termisk och akustisk isolering och ansvarar också för golvets stabilitet. Vår produkt har ett integrerat IXPE-underlag - 1,5 mm - tack vare denna lösning behöver vi inte lägga ytterligare material på golvet, vilket gör golvläggningen mycket bekvämare och snabbare.
Längd
1240 mm
Bredd
182 mm
Tjocklek
6,5 mm
Tjocklek på slitlager
0,55 mm
Skriv till oss
20,13%
m2
+10% lager
Mark:
Ean:
Index:
F1126-1240-182-505-4V1-01
1240 mm
182 mm
6,5 mm