Mexen PEX-S PEX kompressions-T-rör 25 x 1 HN x 25 - W97233-2510M25-00
search
Index:
W97233-2510M25-00
Typ:
T-koppling
Anslutningsdiameter 1:
25 mm
Anslutningsdiameter 2:
1" utvändig gänga
Anslutningsdiameter 3:
25 mm
Anslutningsdiameter 1 - 25 mm - ()
Anslutningsdiameter 3 - 25 mm - ()
Tekniska data:
Anslutningsdiameter 1: 25 mm
Anslutningsdiameter 2: 1" HN
Anslutningsdiameter 3: 25 mm
Hölje: Mässing med nickelbeläggning
Inlägg: PTFE
O-ringar: NBR
Arbetstemperatur: max 95 °C
Maximalt arbetstryck: 10 bar
1 Mpa
Produkten är anpassad för användning i installationer där arbetstrycket kan vara upp till 1 Mpa (10 bar). Det är en viktig parameter som säkerställer korrekt och säker funktion i system med relativt högt tryck.
Typ
T-koppling
Anslutningsdiameter 1
25 mm
Anslutningsdiameter 2
1" utvändig gänga
Anslutningsdiameter 3
25 mm
Skriv till oss
20,08%
Index:
W97233-2510M25-00
25 mm
1" utvändig gänga
25 mm